Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Ślub w zabytkowym kościele

Ślub w zabytkowym kościele
Ceremonia ślubna to bardzo wyjątkowa chwila, która zapada w pamięci na całe życie. Dodatkowego uroku i kształtu nadaje jej także piękny kościół, który dopełnia podniosłości tej chwili. W Bełchatowie i okolicach wyróżniamy piękne i zabytkowe kościoły, spośród których z pewnością wybierzecie dla siebie, ten w którym odbędzie się Wasza uroczystość.

W centrum Bełchatowa znajduje się Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.  Ta murowana, późnobarokowa świątynia powstała w 1731 roku. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługują późnobarokowy Ołtarz Wielki z połowy XVIII wieku z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, rzeźbione drewniane figury świętych i Aniołów oraz pozłacane boczne kolumny. W nawie głównej świątyni znajdują się także dwa ołtarze. Budynek posiada również wieżę zakończoną hełmem.
 

Inne kościoły Bełchatowa

Na rynku w Grocholicach, będących dzielnicą Bełchatowa mieści się murowany, gotycki Kościół pw. Wszystkich Świętych, wzniesiony w początkach XII wieku. Pierwotnie kościół został wybudowany z cegły i polnego kamienia. Wnętrze świątyni zdobi barokowy ołtarz z rzeźbami z XVII wieku, kamienna chrzcielnica oraz wmontowane w ambonę, pochodzące z XIV wieku, gotyckie figury świętych. Ponadto, wyróżniamy w tym miejscu także park przykościelny z XIV wieku.
 

Warto rozważyć Postękalice

We wsi Postękalice położony jest piękny drewniany Kościół filialny p.w. Św. Rocha, powstały w 1737 roku. Znajdująca się na wzniesieniu budowla posiada kwadratową nawę z wieżyczką oraz małą kruchtę nakrytą pulpitowym dachem, a otoczona jest niskim murem z kamieni polnych. Wnętrze zdobią ślady polichromii, pamiątkowa belka z datą budowy świątyni, ołtarz główny, a także drewniana chrzcielnica w kształcie anioła i świecznik pochodzące z XVIII stulecia. Na uwagę zasługuje tutaj także zabytkowy, odlany z brązu dzwon, umieszczony na wieży kościoła. Znajdujące się na terenie Postękolic pozostałości parku z dwoma tarasami i sadzawką z pewnością dodają temu miejscu dodatkowego uroku.
 

W okolicach Bełchatowa

We wsi Kaszewice, położonej w odległości 10 km na południowy zachód od Bełchatowa, zachował się drewniany Kościół pw. Św. Trójcy, który przetrwał do dziś w stanie prawie pierwotnym. Charakteryzuje się ośmioboczną wieżyczką zakończoną hełmem blaszanym i kutym z żelaza krzyżem, a wnętrza świątyni zdobi drewniany, rzeźbiony ołtarz główny oraz rzeźby i obrazy z XVII i XVIII wieku. Zabytkowy kościół sam w sobie jest piękny. Jeśli jednak pragniecie, aby w dniu Waszej ceremonii pojawiły się w nim także kwiaty, czy też długi czerwony dywan, to należy udać się do proboszcza parafii i uzyskać na to zgodę. Wtedy możecie zaangażować rodzinę i samodzielnie przystąpić do działania, lub też skorzystać z pomocy specjalistów, co z pewnością pozwoli zaoszczędzić Waszego cennego czasu.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top