Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Ślub w pięknym kościele

Ślub w pięknym kościele
Wybór pięknego kościoła na ślub, to szczególnie ważna sprawa. Warto jednak przemyśleć, czy chcielibyście, aby Wasza uroczystość nabrała szczególnej oprawy, dzięki dodatkowym dekoracjom i wystrojowi świątyni.

Pruszków to miasto, gdzie znajdują się piękne kościoły, spośród których z pewnością wybierzecie dla siebie ten jedyny, w którym złożycie przysięgę małżeńską. W latach 1909-1938, w stylu neoromańsko-gotyckim został wybudowany Kościół pw. św. Kazimierza. Oparty jest on na wzorze bu­downictwa romańskiego, a jego wnętrze posiada halowy gotycki charakter. Wystrój kościoła zdobią Ołtarz Wielki z witrażem, Ołtarz Tysiąclecia, Ołtarz Serca Bożego, a także stylowe konfesjonały, ambona i chrzcielnica.


Inne piękne pruszkowskie świątynie

Styl neogotycki posiada, powstały w latach 1906-1914 Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny w Żbikowie. Kościół zbudowany jest z czerwonej cegły, a na szczycie znajduje się wieża, górująca nad miastem. Na uwagę w tym miejscu zasługują ołtarz z figurą Matki Bożej, ołtarze boczne oraz kule armatnie z 1794 roku, które wmurowane są nad wejściem do świątyni. W Pruszkowie znajduje się również, między innymi Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, pochodzący z początku XX wieku. Został on zbudowany w latach 1904-1906 w stylu ormiańskim, a jego wnętrza zdobią organy z prospektem z 1899 roku, wpisane do rejestru zabytków.


Dekoracja kościoła

Jeśli już wybierzecie konkretną świątynię, spośród wielu znajdujących się w Pruszkowie, to możecie zastanowić się również nad dekoracją jej wnętrza. Wystrój składający się z wiązanek i kompozycji kwiatowych, ozdobnych lampionów, czy też kaskad miękkiego tiulu, z pewnością ubierze Wasz ślub w niezwykłą oprawę i podkreśli podniosłość tej ważnej chwili. Istnieje wiele firm, specjalizujących się w tej branży. W Pruszkowie należą do nich między innymi Firma "Gama", mieszcząca się przy ulicy Świerkowej 12, "Art-Vanessa" Dekoracje Weselne i Okolicznościowe z ulicy Mostowej 13, czy też Firma "Artka", mająca swoją siedzibę na ulicy ulicy Marii 8.


Warto rozważyć pomoc profesjonalistów

Mimo kosztów, jakie musicie ponieść korzystając z usług profesjonalistów, zyskujecie gwarancję otrzymania pożądanych efektów, jak również oszczędzacie Waszego cennego czasu. Możecie też sami przystąpić do dekoracji kościoła, angażując do działania zarówno swoją rodzinę, jak i najbliższych znajomych. Bez względu na to, czy dokonacie tego samodzielnie, czy też skorzystacie z fachowej pomocy firmy, należy pamiętać iż w obu przypadkach konieczne jest uzyskanie zgody proboszcza parafii, w której odbędzie się Wasz ślub.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top