Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Ślub się zbliża – co z sukienką?

Ślub się zbliża – co z sukienką?
Biały, powłóczysty materiał, koronki i falbanki. A może pięknie zdobiony tren? Jaka powinna być idealna suknia ślubna? Najprościej powiedzieć, że taka, która sprawi, iż kobieta w nią ubrana poczuje się idealnie. Ten efekt wyjątkowości można osiągnąć, choć nie jest to zadanie łatwe. Dlaczego? Każda kobieta jest inna, ma inny typ urody, sylwetkę, charakter, indywidualne poczucie piękna.

Możemy jednak kierować się ogólnymi zasadami, dzięki którym sprawimy, że suknia ślubna będzie bardziej dopasowana.
Moda ślubna oferuje sprawdzone sposoby na uwydatnienie pewnych cech urody kobiet. Kroje sukni ślubnych mogą więc tuszować niedoskonałości urody, bądź wydobywać walory sylwetki. Mogą zarówno ukryć zbytnie krągłości lub podkreślić linię bioder, biust czy zgrabne uda.


Wzrost ma znaczenie

Kobiety niskie mogą za pomocą odpowiednio dobranego kroju sukni ślubnej stać się optycznie wyższe, podobnie panie bardzo wysokie, mogą podkreślić swoją urodę bez uzyskania efektu zbytniego wyciągnięcia sylwetki. Optymalnym rozwiązaniem jest możliwość przymiarki kilku modeli, by na własnej skórze przekonać się, jak można optycznie modelować swój wygląd. Jeśli nie mamy takiej możliwości, starajmy się skorzystać z porady ślubnej doświadczonej osoby, wówczas będzie większa szansa na to, że suknia ślubna będzie zachwycająca.


Właściwe podejście do planowania

Planując zakup nowej sukni, trzeba najpierw dobrać odpowiedni model. Bywa tak, że wybór pada już w pierwszym dniu, przy oglądaniu pierwszego katalogu, jednak czasem poszukiwania trwają znacznie dłużej. Trzeba mieć też na uwadze, to, że uszycie danego modelu jest czynnością pracochłonną, tym bardziej, że czasem wiąże się to z wielokrotnymi przymiarkami. Dobrze prosperujące salony świetnie radzą sobie z tą kwestią, mają doświadczenie w odpowiednim przygotowaniu sukni na czas. Nie każdego jednak stać na zakup nowej sukni. Wówczas poszukiwania sukni używanej mogą trwać dłużej.


Inne możliwości

Trzeba o tym pamiętać, i starać się właśnie od tego rozpocząć ślubne przygotowania. Wertowanie ofert jest czasochłonne i nie każda kobieta ma do tego cierpliwość. Warto w takim przypadku poświęcić czas na odwiedzenie wypożyczalni czy komisu, w takim miejscu jest zgromadzona większa ilość modeli, co pozwoli potencjalnie zaoszczędzić czas na dalsze poszukiwania. Kolejną kwestią jest także zarezerwowanie czasu na odpowiednie przymiarki, także bezpośrednio przed uroczystością. Warto włożyć w to wszystko nieco wysiłku, wówczas gotowa suknia będzie czekała na ten szczególny dzień, i będzie można spokojnie bezstresowo oczekiwać na najważniejsze wydarzenie w życiu.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top