Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Ślub i wesele we włoskim stylu – co warto wiedzieć?

Ślub i wesele we włoskim stylu – co warto wiedzieć?
Włochy to kraj, który od dekad inspiruje Polaków. Nad Wisłą ogromną popularnością cieszą się smakołyki i napoje ze słonecznej Italii, a w szafach rodaków aż roi się od ubrań włoskich marek. Niepowtarzalny klimat Rzymu oraz urokliwa muzyka i krajobraz powodują, że coraz więcej par decyduje się na powiedzenie sobie sakramentalnego „tak” we włoskim stylu. Czym charakteryzuje się taki ślub oraz wesele i czy da się zorganizować je w Polsce?

Ślub we Włoszech

Niewielu pasjonatów Italii wie, że istnieją w Polsce organizacje, które umożliwiają parom wzięcie ślubu we Włoszech. Trzeba jednak mieć świadomość, że taka usług nie należy do najtańszych. Przede wszystkim większość ofert dotyczy ślubów cywilnych, ale można spotkać jeszcze firmy, które oferują pomoc w organizacji ślubu kościelnego. Za pakiet, który obejmuje przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, koszty tłumaczeń, opłaty urzędnicze oraz wydanie aktu ślubu (w tym tego w języku polskim) trzeba zapłacić ok. 1500 euro. Za dodatkową opłatą można liczyć również na usługi profesjonalnego kamerzysty i fotografa, dekoracje czy kwiaty. Warto zaznaczyć, że ceny dotyczą samego ślubu – organizacja wesela wiąże się z dodatkowymi kosztami. W jakich miejscach organizowane są przeważnie śluby we Włoszech? Na pewno nie będzie problemów z wzięciem włoskiego ślubu w Weronie, Rzymie, Toskanii, Florencji oraz na Capri.

Ślub we włoskim stylu w Polsce

Choć o bajkowym ślubie we Włoszech z pewnością marzy każdy wielbiciel Italii, to koszty już i tak drogiego przedsięwzięcia zdecydowanie przewyższają możliwości przeciętnego Kowalskiego. Alternatywą może być zorganizowanie ślubu w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że tradycyjne śluby kościelne raczej nie przewidują dodatkowych rozszerzeń (np. uroczystości plenerowych), choć przystrojenie kościoła własnymi dekoracjami jest jak najbardziej możliwe. Odpowiedzią może okazać się coraz popularniejszy ślub humanistyczny – forma zawarcia małżeństwa mająca nieco bardziej spersonalizowany charakter (m.in. pary same przygotują swoje przysięgi i wybierają stylistykę uroczystości).

Przyjęcie we włoskim klimacie

Zdecydowanie łatwiej przygotować wesele we włoskim stylu. Jakie elementy powinny je charakteryzować? Z pewnością smakowite jedzenie śródziemnomorskie, z takimi pysznościami na czele jak kolorowe ciasteczka, panna cotta czy dania z owoców morza. Warto skontaktować się z restauracjami specjalizującymi się w tego typu kuchni, np. sieć restauracji Estella organizuje imprezy okolicznościowe w Poznaniu, ale zapewnia też przepełniony włoskimi smakołykami catering. Przyjęciu we włoskim klimacie muszą towarzyszyć dekoracje w kolorze kremowej bieli, słonecznej żółci oraz różnego rodzaju dekoracje świetlne, np. lampiony w jasnych odcieniach. Nie powinno też zabraknąć nastrojowej włoskiej muzyki i kwiatów, np. oleandrów.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top