Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Ślub i wesele w Białymstoku

Ślub i wesele w Białymstoku
Wesele to najważniejszy dzień w życiu każdego człowieka. Jednak każdy przeżywa i organizuje je w swoim własnym, oryginalnym stylu. Nie inaczej jest tutaj – w Białymstoku, mieście, które wszystkim Polakom jawi się jako zagłębie najlepszych tancerzy. To tutaj otwiera się wiele szkół tańca, jak i rodzi wiele talentów, które samodzielnie szlifują swój warsztat. Być może i Wy – jako młoda para – pokażecie na parkiecie, na co Was stać.

Zanim jednak dojdzie do pierwszego tańca, trzeba zaplanować cały ogrom innych rzeczy. Przede wszystkim ślub. Jeśli lubicie swoją parafię, to możecie załatwić tam wszelkie formalności. Jeśli jednak nie odpowiada Wam klimat konkretnego kościoła, możecie wybrać coś z historią, np. renesansowy Kościół Farny, barokowy Klasztor Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego czy jakieś XIX-wieczne budowle. Jeśli nie jesteście katolikami, Białystok obfituje w cerkwie, ale można tutaj znaleźć także synagogi.
 

O czym trzeba pomyśleć wcześniej?

Jeśli chodzi o wesele, to pragnąc wymarzonego miejsca musicie zdecydować się nieco wcześniej. Zwłaszcza jeśli planujecie przyjęcie w jakimś dworku lub domu weselnym, gdzie chcecie także wynająć pokoje dla gości. Takie miejsca mają największe wzięcie, więc trudno o terminy czasem nawet dwa lata do przodu.
 

Białostockie tereny zielone

Myśląc o sesjach zdjęciowych w innym dniu niż dzień ślubu pomyślmy o wielu atrakcjach przyrody. Miasto posiada aż 9 parków. Niezwykle urokliwy jest również miejski rynek. Można skorzystać także z wielu muzeów, bowiem Białystok jest największym ośrodkiem kulturalnym na całą północno-wschodnią część Polski.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top