Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Słodka atrakcja na przyjęciu weselnym

Słodka atrakcja na przyjęciu weselnym
Chyba każdy marzy o tym, by przyjęcie weselne było jedyne w swoim rodzaju i na długo zapadło w pamięci zaproszonych gości. Jeśli szukacie ciekawej atrakcji, która z pewnością zaskoczy weselników, pomyślcie o wynajęciu czekoladowej fontanny.

Urządzenia te są już od dawna bardzo popularne w Stanach zjednoczonych. W Polsce jest to co prawda nowość, jednak bardzo wiele firm oferuje już możliwość wynajęcia tego urządzenia.
 

Urządzenie do przyrządzania słodkich smakołyków

Pod nazwą fontanna czekoladowa, kryje się urządzenie, które od wszystkim znanych fontann różni się tym, że zamiast wody płynie w nim roztopiona czekolada. Pełni ono nie tylko funkcję dekoracyjną, ale służy głównie do przyrządzania słodkich przekąsek. Goście weselni mogą więc, nie tylko cieszyć oko niesamowitym efektem jaki tworzy czekolada spływająca po kilku kaskadach. W każdym momencie zabawy mogą podjeść do fontanny, by zanurzyć smakołyk w pachnącej belgijskiej czekoladzie.
 

Fontanna służy integracji

Zaciekawieni weselnicy z chęcią podchodzą do urządzenia, chociażby po to by sprawdzić jak ono funkcjonuje. Jest to doskonały sposób na zapoznanie się gości z dwóch rodzi, gdyż atmosfera przy fontannie sprzyja nawiązywaniu rozmów. Pełni więc ona dodatkową funkcję – integruje weselnych gości. Smakołyki jakie najczęściej macza się w czekoladzie to kawałki owoców – brzoskwiń, kiwi, pomarańczy czy tez mandarynek. Zanurzać można także truskawki oraz winogrona. Podawane są także słodycze – pianki, herbatniki, wafle czy też biszkopty. Firmy, które oferują wynajem fontann posiadają w swym asortymencie różnorodne smaki czekolady. Zarówno popularne – białą, mleczną czy deserową jaki i truskawkową, toffi lub cappuccino.
 

Nie trzeba się martwić o ubrudzenie

Nie trzeba obawiać się, że goście niepotrzebnie ubrudzą się korzystając z urządzenia. Zapobiegają temu długie patyczki, na które nadziewa się przysmaki oraz papierowe talerzyki i serwetki. Do obsługi urządzenia wynająć można osobę, która zadba o jego poprawną pracę oraz czystość wokół niego. Osoba taka pomoże także skorzystać z fontanny dzieciom oraz tym z gości, którzy będą mieli z tym problem. Do poprawnej pracy urządzenie nie potrzebuje szczególnych przygotowań. Wystarczy dobrze wypoziomowany oraz stabilny stół, usytuowany z dala od podmuchów powietrza. Fontanny niestety nie można używać na świeżym powietrzu. Uniemożliwia to wiatr rozchlapujący czekoladę oraz owady lgnące do słodkiego zapachu. W Pabianicach oraz okolicy wynajem czekoladowych fontann oferuje firma Awatex.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top