Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Sesja w legendarnej Cedyni

Sesja w legendarnej Cedyni
Ślub i wesele to dzień, do którego przyszła Młoda Para przygotowuje się długimi miesiącami. Mnóstwo ważnych spraw do załatwienia, nieustanny ból głowy, kontrolowanie budżetu na ten cel, i to wszystko po to, by ten jeden dzień w ich życiu był idealny.

Niestety czas jest nieubłagalny dla naszych wspomnień i po latach pozostają z nich jedynie strzępy. Dlatego tak istotne jest to aby zdjęcia z naszego wesela były wykonane przez profesjonalistę. Warto też pokusić się o odbycie sesji plenerowej.


Temat plenerowej sesji ślubnej

Jak zatem ugryźć temat sesji plenerowej? Na początek potrzebna jest rozmowa z wybranym fotografem. Powinniśmy podzielić się z nim naszymi wspólnymi pasjami albo po prostu w świecie powiedzieć o swoich oczekiwaniach co do tych zdjęć. Jeśli scenariusz sesji jest dopiero w zalążku, to doświadczony fotograf pozwoli na rozwinąć tę myśl i doda kilka swoich pomysłów. Pamiętajmy aby zdjęcia odbywały się w dniu innym niż ślub. W tak stresogennym czasie dodatkowy pośpiech w robieniu zdjęć nie jest wskazany. Państwo Młodzi z bladymi minami na zdjęciach ślubnych, to nie jest szczyt marzeń.


Więcej luzu wpływa na efekt

Gdy wybierzemy bardziej komfortowy termin, to możemy udać się w kilka miejsc, co mocno urozmaici tę serię zdjęć. Kolorytu takiemu albumowi dodadzą ciekawie zaaranżowane zdjęcia w różnych przestrzeniach. Nie bójmy się oryginalnych pomysłów w czasie tej sesji. Jeśli wybierzemy się na pobliską polanę, by tam uchwycić kilka sielskich obrazów, a w tym czasie będzie przejeżdżał ciągnik okolicznego gospodarza, to wsiądźmy na jego pokład i zróbmy sobie w nim zdjęcia. Czym więcej niekonwencjonalności i uśmiechu w tych fotografiach tym lepiej.


Cedynia miasto historyczne

Młodej Parze inspiracji nie zabraknie w Cedyni. Poszukiwacze interesujących zakątków na łonie przyrody odsyłamy do pięknie położonego Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. Cedynia to miasto, które już od wczesnego średniowiecza zapisywało się na kartach historii. Do dziś widoczne są ślady tych odległych czasów w postaci wałów osady z IX-XII w wraz z rekonstruowanym ostrołukiem. O dawnych czasach przypomina tez zabytkowy budynek Muzeum Regionalnego. Innymi cennymi budowlami są: kościół pw. Narodzenia NMP z II połowy XIII w., klasztor cystersek, którego początki sięgają tego samego okresu jaki i ratusz z 1834 r. Ciekawe zdjęcia ślubne można wykonać także na szczycie wieży widokowej z 1835 r., która znajduje się przy ulicy Kościuszki.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top