Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Sesja ślubna z historią w tle

Sesja ślubna z historią w tle
Fotografie ślubne pozwalają zachować ulotne chwile, które po kilku latach gubią się w gąszczu innych wspomnień. Pamiątkowe zdjęcie z tego wydarzenia jest niejako lekarstwem na uchronienie tej chwili od zapomnienia.

Po latach gdy zasiądziemy w fotelu, przy jarzącym się kominku, wspomnimy te rozkoszne momenty i pokażemy swoim dzieciom i wnukom jak wyglądał dzień, który odmienił nasze dotychczasowe życie.


Jakość zależy od profesjonalisty

Aby te zdjęcia miały odpowiednią jakość należy zatrudnić dobrego fachowca. Tacy fotografowie, to jednak "towar" deficytowy i o angaż odpowiedniego człowieka należy zadbać jak najwcześniej. Czym należy się kierować w takich poszukiwaniach? Z pewnością kluczowej roli nie powinno odgrywać wynagrodzenie fotografa, choć jego gaża powinna być wprost proporcjonalna do jego umiejętności. Jeżeli musimy w tym względzie zaoszczędzić, to selekcja staje się zdecydowanie trudniejsza.


Opinie innych klientów

Ważna jest też opinia ostatnich klientów fotografa, warto więc poprosić o ich numer telefonu i zapytać o refleksje. Poprośmy też o kilka albumów ze zdjęciami, tak by fotograf mógł zaprezentować szerszy wachlarz swoich dokonań. W przeciwnym razie otrzymamy do rąk albumy z jego najlepszymi zdjęciami i wtedy będzie ciężko zweryfikować jego umiejętności. Istotną kwestią, choć nie kluczową, jest aparat i oświetlenie jakim dysponuje dany fachowiec. Wiadomo jednak, że to nie urządzenie jest w tym momencie receptą na sukces, lecz wyobraźnia i instynkt wykonującego zdjęcia.


Odpowiedni eplenery

Te cechy dobrego fotografa są widoczne w czasie sesji plenerowych. To właśnie na tym polu można wykazać się inwencją twórczą. Znakomitych scenerii do wykonania takich zdjęć nie brakuje w Gostyninie. To urocze miasteczko nasączone jest historią sięgającą paleolitu, co potwierdzają badania archeologów. Znamiennym jest również, że przez Gostynin przebiegał Szlak Bursztynowy. W XIV wieku powstała chluba nie tylko ów miasteczka, ale i całego Mazowsza, a więc Zamek Gostyniński. W minionym roku została ukończona modernizacja tego zabytkowego obiektu i teraz młode pary mogą sobie urządzać w tym miejscu arcyciekawe sesje ślubne. Za tło tej wyjątkowej sesji mogą posłużyć też inne perełki architektoniczne. Ozdobą Gostynina jest klasycystyczny ratusz z XIX wieku, zbudowany przez Hilarego Szpilkowskiego. Efektownie prezentuje się budynek dawnego Zajazdu zbudowany w latach dwudziestych XIX wieku. Dla pary młodej z otwartym umysłem i fotografa z wyobraźnią, polem do popisu są wnętrza zabytkowego dworca kolejowego, klasycystyczne hale targowe i wieża ciśnień z 1924 r.


Tereny zielone

Dla tych, którzy wolą przestrzeń mniej skażoną cywilizacją również znajdzie się coś odpowiedniego. Gostynin bowiem, nie bez kozery, nazywany jest „Zielonymi Płucami Mazowsza”. Przez miasto przepływają dwie malownicze rzeki: Skrwa Lewa i Osetnica. Nad ich brzegami z pewnością znajdzie się jakiś romantyczny zakątek, idealny na wykonanie kilku zdjęć. Atrakcyjnym elementem krajobrazu miasta są również gostynińskie jeziora, które wraz z jeziorami gminy Gostynin tworzą Pojezierze Gostynińskie liczące około 60 jezior.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top