Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Sesja ślubna we Włocławku

Sesja ślubna we Włocławku
Zdjęcia ślubne są wyjątkową pamiątką. Nadają charakteru wszystkiemu czego nie da się da opisać słowami, dlatego tak ważne jest, aby Wasza sesja była jedyna w swoim rodzaju. Fotograf ślubny to osoba bardzo ważna na uroczystości.

Włocławek jest bardzo pięknym miastem, które dostarcza wiele możliwości na zorganizowanie sesji ślubnej w plenerze. Najbardziej znanym i upodobanym miejscem we Włocławku jest Pałac Biskupi, zbudowany na miejscu średniowiecznego zamku, który został przebudowany w latach 1720-38 i 1925. Kolejnym z wyjątkowych miejsc, mogących stworzyć magiczną scenerię jest elektyczny budynek, nawiązujący do tradycji renesansu francuskiego, którym jest Pałac Mushama. Powstał on w 1894 roku i charakteryzuje się bogatym tynkowym detalem architektonicznym.


Wspaniałe lokalizacje w mieście

We Włocławku znajduje się także Prałatówka, która jest murowanym budynkiem, powstałym w 1801 roku, charakterystycznym dzięki skromnym cechom klasycyzmu. Usadowiona jest na starszym podpiwniczeniu z XVI wieku i wchodzi w skład kanonii otaczających katedrę. Dla par poszukujacych miejsc z dużą ilością zieleni, idealnym miejscem będzie  Park Miejski im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku, powstały w 1870 roku. Jest to jeden z pierwszych parków miejskich w Polsce, posiadający kilkadziesiąt gatunków drzew oraz roślin. Park usytuowany jest w najstarszej części miasta, przecina go rzeka Zgłowiączka, a w jego okolicach znajduje się między innymi Katedra Włocławska, Pałac Biskupi oraz bulwary.


Miejsce na sesję ślubną

We Włocławku znajduje się także powstały w latach 1968-1969 Park im. Władysława Łokietka , którego ogrody i pagórki również stwarzają piękną scenerię. W północnej części miasta wyróżniamy także Rezerwat Kulin, a bezpośrednio z miastem sąsiaduje Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, powstały w 1979 roku jako jeden z pierwszych parków krajobrazowych w Polsce. Do ciekawych budynków należą także wzniesiony na przełomie XVIII i XIX wieku Czarny Spichrz, który jest drewnianym dwukondgnacyjnym spichlerzem konstrukcji zrębowej ze szczytem konstrukcji szkieletowej. Usytuowany jest on przy rogu ul. Wyszyńskiego i ul. Piwnej.


Inne ciekawe przestrzenie

Ciekawe tło stworzyć może również Dawna Kanonia, będąca jednym z najstarszych świeckich obiektów zachowanych w mieście, zbudowanymch w 1649 roku. Jeśli planujecie sesję zdjęciowa nad wodą, warto udać się nad Wisłę, gdzie wzdłuż rzeki w kierunku wschodnim, aż do Pałacu Biskupiego rozciągają się Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ponadto na ich zakończeniu wyróżniamy doskonały punkt z wyjątkowym widokiem na zaporę. Na terenie miasta znajdują się także liczne jeziora, między innymi jezioro Czarne,  Łuba, Rybnica, Krzywe Błota, czy też zanikające jezioro Grzywno.


Popularne plenery we Włocławku

Często poza sesją w parku, lub też nad rzeką, dużą popularnością jako tło zdjęć ślubnych cieszą się urokliwe kamieniczki. We Włocławku na Starym Rynku wyróżniamy zabytkowe budynki należące do zaledwie kilku obiektów zachowanych z XVIII wieku, w których przeprowadzono kapitalny remont z rekonstrukcją pierwotnego układu wnętrz. Przy ulicy Królewskiej znajdują się także najstarsze domy klasycystyczne, pochodzącę z początku XIX wieku. Włocławek jest wyjątkowym miastem. Wystarczy odrobina fantazji i zaangażowania, aby Wasza sesja ślubna pozostawiła nie tylko wyjątkową pamiątkę w postaci zdjęć ślubnych, ale także niezapomniane wrażenia.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top