Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Sesja ślubna w starej fabryce? Dlaczego nie?!

Sesja ślubna w starej fabryce? Dlaczego nie?!
Ślubna sesja plenerowa to znakomity sposób na urozmaicenie każdego albumu ślubnego. Aby jednak te zdjęcia mogły stać się wyjątkowymi, musimy sami zadbać o szereg szczegółów. To od nas samych i oczywiście od wprawnego oka fotografa zależy sukces tego przedsięwzięcia.

Przed podpisaniem umowy z fotografem, postarajmy się przeanalizować jego zdjęcia właśnie z „pleneru”. Zdjęcia terenowe są nieco łatwiejsze do wykonania niżeli te studyjne. Nie trzeba dopasowywać póz modeli, dobierać odpowiedniego światła, a ponadto przestrzeń zamknięta w sposób znaczny ogranicza swobodę i inwencję robiącego zdjęcia. Istotnym czynnikiem wpływającym na jakość fotografii z pleneru jest swoboda Pary Młodej. Często jest ograniczona przez pośpiech, jeśli zdjęcia odbywają się w dniu ślubu. Dobór takiego terminu to niezbyt trafiony pomysł. Goście zniecierpliwieni czekają na sali weselnej, a młodzi martwią się, by nie pobrudzić i nie wymiąć swoich ślubnych kreacji.


Sesja plenerowa wymaga spokoju i czasu

Wybór tak niefortunnego dnia dla zdjęć, wiąże się także z tym, że możemy się udać tylko w jedno miejsce, podczas gdy do dyspozycji jest więcej czasu, można urozmaicać przestrzeń fotografii, jadąc do kilku miejsc. Forma zdjęć plenerowych może być przeróżna. Niektóre pary wybierają romantyczne zakątki na łonie przyrody, wśród falujących pod naporem wiatru drzew, na ławce w parku, czy w ulubionym miejscu schadzek. Inni zdecydują się na coś bardziej szalonego. Wsiądą wspólnie na motocykl, będą wdzierać się na ścianę wspinaczkową, albo zanurkują pod wodą i tam pocałują się namiętnie. Wszystko rzecz jasna w pełnym oprzyrządowaniu ślubnym. Bardzo popularna jest także przestrzeń industrialna. Tłem zdjęć ślubnych może być miejski rynek, urocze kamienice i ich bramy, park miejski, a nawet wnętrze starej i opuszczonej fabryki. Zasadniczo wszystko zależy od naszej inwencji i jeśli tylko czas nam na to pozwala, to możemy taką sesję odbyć we wszystkich wyżej wymienionych sceneriach.


Miejsca na dobre zdjęcia w Łosicach

Odpowiednich miejsc do wykonania zdjęć plenerowych nie brakuje w Łosicach. Najcenniejszym skarbem architektonicznym tego mazowieckiego miasta jest neogotycki kościół pw. św. Zygmunta z roku 1909, wybudowany na miejscu zniszczonych kościołów drewnianych z zachowanym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem w ołtarzu głównym z XVII wieku, w ołtarzu bocznym umieszczono odkryty i zrekonstruowany słynący cudami obraz Matki Bożej Przeczystej, pochodzący z XVII wieku. Bardzo inspirująco wygląda dawny klasztor księży komunistów tzw. Seminarium z pierwszej połowy XIX wieku. To doskonałe miejsce do wykonania zdjęć w sephi lub czerni i bieli.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top