Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Sesja ślubna w romantycznym miejscu

Sesja ślubna w romantycznym miejscu
Poznaliście się na Mazurach? Po raz pierwszy pocałowaliście się w Łebie? On oświadczył się na Giewoncie? A może po prostu oboje kochacie Pragę? Skoro z jakiś konkretnym miejscem wiążą nas szczególne uczucia może warto byłoby zacząć odkładać już teraz pieniądze i na plener ślubny pojechać właśnie tam, gdzie zaczęła się nasza miłosna historia!

W ten sposób stworzymy piękna pętlę miłości.Zazwyczaj na sesję ślubną fotograf zabiera nas do pobliskiego parku (jeśli jest jesień) lub na pobliską łąkę (na wiosnę), czy na okoliczne jezioro (w lecie). Oczywiście uroki naszych małych ojczyzn są nieocenione i należy z nich korzystać, ale większość Par (głównie ich damskiej połowy ) nie lubi mieć tego samego co inni/e, dlatego zdjęcie w tej samej scenerii, co koleżanka nie będzie cieszyło tak jak powinno


Niech uczucia Was prowadzą

Dlatego czasem warto pojechać gdzieś dalej. Jak daleko? Tam gdzie prowadzą nas uczucia. Jednych zawiodą na nadmorskie wydmy, innych w wysokie Tatry, jeszcze na wieżę Eiffla. Jedyne co nas ogranicza, to budżet rzecz jasna i elastyczność fotografa. Z czego drugą kwestię większości przypadków załatwi ta pierwsza Ponadto sesje zagraniczne stają się coraz popularniejsze, a więc fotografowie nastawiają się na tego typu zlecenia i chętnie je realizują, gdyż oprócz kasy to dla nich także nowe doświadczenie i ważny punkt do portfolio.


Oszczędność kosztów?

Bazując na tym ostatnim możemy spróbować taką sesję zrobić po kosztach, tzn. wybrać zdolnego, ale początkującego fotografa. Przedstawmy mu nasz pomysł w jak najciekawszy sposób (także jako szansę dla niego) i spróbujmy wynegocjować dobrą cenę. Oczywiście musimy mieć świadomość, że poniżej pewnego pułapu cenowego nie zejdziemy. Z kilku względów. Po 1. Musimy policzyć cenę paliwa lub biletów w dwie strony dla trzech osób. Po 2. Jeżeli sesja wraz z dojazdem zajmie cały dzień musimy także liczyć wyżywienie dla trzech osób. Czasem nieodzowny okaże się nocleg dla całej naszej ekipy (choć obecnie nawet sesję w Paryżu można załatwić jednego dnia).

Sami odpowiedzmy sobie, czy warto zainwestować w taką pamiątkę. Jeżeli tak, to oboje zacznijmy już teraz odkładać np. po 100 złotych co miesiąc, a kiedy przyjdzie TEN moment dołożymy tylko brakująca kwotę i razem z fotografem stworzymy coś pięknego.

Autor: Marta Polak

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top