Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Sesja ślubna na łonie natury

Sesja ślubna na łonie natury
Od kiedy pamiętamy zawsze towarzyszyły nam aparaty, dawno temu analogowe, teraz od kilku lat dołączyły do nich cyfrowe. Mimo technicznego postępu fotografia zawsze pozostanie dla Nas taką, jaką była kiedyś - na papierze, w albumie, w formie obrazu w ramie z passe-partout. Tak jak ślub, tak i fotografię widzimy tradycyjną.

Nie lubimy tworzyć nieistniejącej, sztucznej rzeczywistość. Naturalność fotografii, to element który cenimy najbardziej, dlatego zdjęcia w plenerze są coraz bardziej popularne, coraz chętniej wybierane przez Państwa Młodych.


Otwockie plenery dobrym wyborem

Otwock - nieduże miasteczko niedaleko Warszawy, odseparowane od męczącej aglomeracji, ukryte w sosnowym, żywicznym lesie. Otwock jako miasto z dobrym klimatem, prezentuje styl architektury drewnianych pensjonatów, żartobliwie przezwany przez K.I. Gałczyńskiego mianem „świdermajer”, znany też jako styl otwocki lub nadświdrzański do dziś stanowi o specyfice miejscowego krajobrazu. W obszarze miast Otwocka i Józefowa oraz gmin Wiązowna, Kołbiel i Siennica znajduje się krajobrazowy Rezerwat Przyrody Świder oraz faunistyczny Rezerwat Przyrody Wyspy Świderskie. Są one największym rezerwatami przyrody w okolicach Otwocka. Stanowią unikalny krajobraz doliny Świdra. Natomiast najważniejszym wydaje się być pozostawienie naturalnego charakteru rezerwatów.


Wspaniałe dzikie miejsca

Natura, taka prawdziwa, dzika, nienaruszona i niezdewastowana przez działalność człowieka jest obecnie bardzo pożądana. Zatem możliwość wtopienia się w takowy naturalny krajobraz, podczas sesji fotograficznej, będzie niezapomnianą przygodą. Twórcy rezerwatu docenili nie tylko krajobraz rzecznej doliny, ale również jej dzikich mieszkańców. Świadczy o tym fakt, iż jest to miejsce gniazdowania i żerowania rzadkich gatunków ptaków (zimorodków, jaskółek, brzegówek, dzięciołów) oraz ostoją zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym (wydr). W wodach rezerwatu rosną przepiękne rdestnice, grążele żółte i grzybienie białe. Rezerwat bogaty jest zatem w faunę wodną i nadwodną oraz dziką florę. Niektórzy mawiają, że Świder, to jedna z nielicznych rzeka wciąż dzikich i nienaruszonych.


Miłośnicy przyrody będą zadowoleni

Fotografowanie natury jest i zawsze będzie piękne, gdyż natura sama w sobie jest piękna. Kontakt z naturą, a wiec otaczające Parę Młodą: wodospady, rzeki, liczna flora i fauna, na terenie Rezerwatu Świder, zapewne będzie pamiętną i relaksującą chwilą, miłą dla oka i duszy, którą uwiecznią Państwo na zdjęciach ślubnych. Sesja ślubna na łonie natury jest najbardziej doceniana i najczęściej wybierana przez romantyczne, wrażliwe i spokojne osoby, które potrafią docenić piękno natury, harmonię, spokój, ciszę. Jeżeli Ty jesteś jedną z takich osób, to może pokusisz się o taki rodzaj fotografii ślubnej?

Wykonując sesję zdjęciową w plenerze, na łonie natury, warto pamiętać, iż "W całą naturę wtopiona jest miłość. Trzeba mieć tylko otwarte oczy", a okolice Otwocka będą sprzyjały temu.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top