Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Sesja ślubna jak z bajki. Najlepsze pomysły

Sesja ślubna jak z bajki. Najlepsze pomysły
Wesele trwa tylko jedną noc, ale tym, co zostaje na zawsze, są wspomnienia i... zdjęcia. Warto zatroszczyć się o to, aby były naprawdę wyjątkowe. Gdzie można zorganizować bajeczną sesję ślubną? Podpowiemy i zainspirujemy.

Marzy się wam sesja ślubna, której nigdy nie zapomnicie? Taka, zdjęcia, z której będą wywoływać szybsze bicie serca nawet po długim czasie i wprawią w zachwyt wszystkich oglądających? Z pewnością tak! Oto najlepsze miejsca do zorganizowania prawdziwie bajkowej sesji ślubnej. Które z nich wybierzecie?
 

Umiejętności fotografa

To, czy sesja ślubna będzie udana, czy nie, zależy głównie od fotografa i jego umiejętności. Dobry fotograf nawet z najprostszego miejsca potrafi wyczarować niezwykłą, kreatywną sesję ślubną. Ale plener również ma ogromne znaczenie. Byliście zachwyceni, widząc fotografie znajomych, którzy brali ślub na Krecie albo w Santorini? Nic dziwnego, te miejsca czarują swoją urodą, sprawiając, że każde zdjęcie wygląda niesamowicie. Ale jeśli planujecie ślub w kraju, również możecie osiągnąć ten efekt. Gdzie zorganizować sesję ślubną, która będzie jak z bajki?
Sesja ślubna w plenerze
 

Niezwykła sceneria polskich zakątków

Odpowiedzią na to pytanie jest oczywiście sesja ślubna w plenerze. Choć Polska to nie Kreta, czy Santorini to w kraju znajdziecie wiele naprawdę niezwykłych miejsc, które wyróżnią wasze zdjęcia. Wyjątkowo efektownie wyglądają zdjęcia nad wodą. Jeśli mamy opcję sesji ślubnej nad morzem, np. na plaży, tym lepiej. Piękny krajobraz znad morza zawsze dodaje romantyczności i uroku, a dodatkowo lekkości. Może rozważycie zdjęcia podczas wschodu lub zachodu słońca? Taka sesja ślubna na pewno będzie jak z bajki!

 


Jeśli nie morze to może... góry? Plenery górskie są naprawdę niesamowite. Wyobraźcie sobie, że wybieracie się do Zakopanego i znajdujecie piękną polanę, z której Tatry widać jak na dłoni. Albo możecie pójść jeszcze dalej i wybrać się na wycieczkę w góry np. nad Morskie Oko, tym samym sesja będzie jeszcze bardziej wyjątkowa. Oczywiście wymaga to trochę wysiłku, ale piękna sesja jest tego warta. Poza tym, na pewno będziecie mieli sporo zabawy.

 


Elegancka sesja ślubna: Na zamku

Jeśli wyjazd w góry lub nad morze w waszym przypadku odpada, a inne dostępne miejsca nie są tak wyjątkowe, jakbyście sobie tego życzyli, warto rozważyć sesję w pięknym wnętrzu. W każdym regionie naszego kraju znajdziecie zamek, pałac, czy dworek, w którym z powodzeniem możecie zorganizować sesję ślubną. Na przykład popularny zamek Moszna w województwie opolskim udostępnia młodym parom niektóre komnaty pałacowe (hol, jadalnię, oranżerię, bibliotekę, Salę Pod Pawiem, galerię) za 300 złotych. Za 100 złotych pałac udostępnia swój ogród, więc można połączyć sesję we wnętrzu z plenerową.

 

 

Sesja na zamku ma swoje duże zalety. Nie jesteśmy w żaden sposób zależni od pogody, jest świetnym rozwiązaniem w przypadku ślubu w zimie lub jesienią. Wybierając ciemne, tajemnicze wnętrza możecie nadać waszym zdjęciom nieco mistyczny charakter, podczas gdy wybierzecie bogaty, renesansowy lub barokowy budynek, to sesja będzie pełna przepychu. Wszystko zależy od waszej wyobraźni i stylu wesela.

 

 

Szalona sesja ślubna: Pod wodą

Kolejna opcja, w przypadku której nie jesteśmy zależni od pogody, bo sesja odbywa się w... basenie. Zdjęcia pod wodą nie są zbyt popularne, bo na pewno nie są dla każdego. Przede wszystkim musicie czuć się swobodnie, wstrzymując oddech i pływając w ubraniu. Taka sesja to spory wysiłek szczególnie dla panny młodej, zwłaszcza kiedy wybierze ciężką, obfitą w warstwy i falbany suknię. Wysiłek jednak będzie wynagrodzony, bo zdjęcia z takiej sesji prezentują się wprost magicznie. Woda sprawia, że welon, suknia, włosy “rozpływają się”, każde w innym kierunku, dając efekt, który jest niemożliwy do osiągnięcia na powierzchni. Znalezienie fotografa, który będzie w stanie zorganizować taką sesję, nie będzie łatwe, musicie się też liczyć ze znacznie wyższymi kosztami. Czy mimo wszystko warto? Decyzję musicie podjąć sami, ale jednego możecie być pewni – takiej sesji nigdy nie zapomnicie.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top