Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Sesja plenerowa z wizją

Sesja plenerowa z wizją
Jak zatem dokonać słusznego wyboru odpowiedniego fotografa? Poszukując właściwego fachowca musimy wykazać się cierpliwością. O usługi fotografa możemy zapytać znajomych, którzy już mają ten etap za sobą. Gdy takiej opinii zabraknie, to rozpoczynamy wertowanie ogłoszeń prasowych i internetowych.

Łatwiejsze jest przeglądanie ofert usługodawców, którzy swoje portfolia prezentują na witrynach internetowych. O opinię na temat danego fotografa możemy też zapytać na forach poświęconych ślubom i weselom. Tej metodzie pozyskiwania informacji nie można jednak w pełni zaufać, więc lepiej obrać inną taktykę. Najwięcej wniosków na temat fotografa możemy wysnuć na podstawie bezpośredniego spotkania. W czasie takiej wizyty powinniśmy zażyczyć sobie album z jego ostatnimi zdjęciami, by poznać szersze spektrum jego dokonań. Nie bójmy się także zapytać o kontakt do jego ostatnich klientów, u których można zaczerpnąć zdania o wykonanej usłudze.


Sesja w plenerze w pakiecie

W ofercie nawet przeciętnego specjalisty w tej branży, powinna znajdować się sesja plenerowa. Dobrze gdy my sami mamy swoją wizję na ową sesję. Dobry fachowiec uwzględni nasze wskazówki i wcieli je w swoją koncepcję. Aby plener był w pełni udany musimy pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze w plener nie powinniśmy wychodzić w dniu ślubu. Decyzja o zdjęciach w innym terminie pozwala na dowolne wybór miejsca, nawet mocno oddalonego od miejsca zamieszkania. Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest ogólne rozluźnienie i komfort - nie martwimy się o wybrudzoną, odświętną garderobę, zniszczone fryzury, czy rozmazany makijaż. To dobre warunki do zrobienia czegoś niekonwencjonalnego, co wychodzi poza szablon zdjęć ślubnych.


Inne pomysły

Zamiast romantycznej ławki w parku, możemy wybrać przejażdżkę na motocyklem lub spracowanym ciągnikiem z pobliskiego gospodarstwa, albo małżeńskie pląsy w okolicznym jeziorze. Wiele w całym tym przedsięwzięciu fotograficznym, zależy od naszych temperamentów. Mniej spontaniczne Młode Pary z pewnością wybiorą ciche i romantyczne zakątki, np. ławkę w parku gdzie miały miejsce oświadczyny lub pierwszy pocałunek.


W Brzozowie na brak pomysłów nie można narzekać

Ciekawych miejsc dla przeprowadzenia ślubnej sesji plenerowej nie brakuje w Brzozowie. Na szczególną uwagę zasługuje miejscowy ratusz, który został wzniesiony w 1896 roku. Intrygujące prezentują się także kamienice wokół rynku, które powstały w 1907 r. Najcenniejszymi historycznie budowlami są w tym regionie kościoły. Warto więc pokusić się o fotografie na tle barokowej Kolegiaty w Brzozowie z bogatym wystrojem wnętrz. Atrakcyjnie wyglądają też inne zakątki, np.: budynek Kolegium Księży Misjonarzy w Brzozowie, rokokowa bazylika w Starej Wsi, drewniana świątynia gotycka w Humniskach pochodząca z XV w. czy budynek dawnego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Brzozowie - obecnie siedziba Brzozowskiego Domu Kultury.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top