Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Sesja plenerowa z fachowym fotografem

Sesja plenerowa z fachowym fotografem
Wybór fotografa to jedna z najtrudniejszych decyzji jakie należy podjąć w okresie przedślubnym. Na rynku fotografii ślubnej działa całe mnóstwo fachowców. Jak zatem wybrać tego jedynego, który uchwyci w obiektywie aparatu momenty, które będziemy skrzętnie przechowywać w swoich albumach?

Na początku musimy zastanowić się jakimi środkami dysponujemy na ten cel. Na rynku są fachowcy, którzy za swoją fatygę oczekują od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Podobnie jak w wielu dziedzinach życia i tak w tym przypadku jakość idzie w parze z ceną.


Zbyt niska cena usługi nie jest dobrym wyznacznikiem

Nie sposób zaangażować klasowego fotografa, który za wykonanie zdjęć weźmie 300 zł. Najczęściej za tak niewielkie kwoty pracują nowicjusze, którzy dopiero co zbierają pierwsze doświadczenia w tym zawodzie. Jeśli przyoszczędzimy grosza, to musimy liczyć się z tym, że nasze zdjęcia mogą mieć pewne niedociągnięcie. Zdarza się również, że w rolę fotografów wcielają się weselni goście, którzy podejmują wyzwanie udokumentowania tych ważnych chwil. Niestety, taka decyzja bywa często opłakana w skutkach. W rezultacie okazuje się, że jakość tych ujęć jest bardzo słaba. Ciocia albo kuzyn byli tak pochłonięci biesiadą, że nie udało się im uchwycić najważniejszych momentów.


Fachowiec to pewność

Inwestycja w dobrego fachowca rozwieje nasze wątpliwości co do jakości uzyskanych zdjęć. Za usługi na najwyższym poziomie musimy jednak słono zapłacić. Najniższą kwotą z jaką muszą liczyć się przyszłe Młode Pary to co najmniej 1,5 tys. zł. Zatem czas wyruszyć na "łowy"! Warto popytać znajomych i członków rodziny, czy nie mają na oku jakiegoś sprawdzonego fachowca. Jeśli nie, to musimy podjąć poszukiwania na własną rękę.


Rezerwacja terminów

Najbardziej cenieni w tej branży, mają zajęte terminy nawet na rok przed datą wykonania usługi. Na początku poszukiwań musimy przebrnąć przez ogrom ogłoszeń, najczęściej internetowych. W tej przestrzeni analizujemy portfolia fotografów i na ślubno-weselnych forach internetowych czytamy wypowiedzi na temat fotografów. Gdy mamy na oku już kilku specjalistów, to warto upewnić się podczas osobistego spotkania o jego profesjonalizmie. Jeżeli któryś z fachowców spełni nasze wymagania, to nie pozostaje nic innego, jak złożyć podpis pod umową.


Ustalenie szczegółów sesji plenerowej

Gdy wiemy już kto będzie autorem zdjęć na naszym ślubie, to zapytajmy go o możliwość odbycia zdjęć plenerowych. To bardzo ciekawy i popularny dodatek do reportażowych obrazów. W Rudniku nad Sanem nie brakuje wielu ciekawych zakątków, gdzie takowe zdjęcia mogłyby się odbyć. W tym niewielkim miasteczku znajduje się zespół dworsko-pałacowy hrabiów Tarnowskich z XIX wieku. Pięknie prezentują się także zabytkowe obiekty młyna i elektrowni – obecnie kaszarni. Na uwagę obiektywu aparatu fotograficznego zasługuje także budynek dawnego leśnictwa z końca XVII wieku, a także kościół świętej Trójce z drugiej dekady ubiegłego stulecia.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top