Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Sesja plenerowa w Będzinie

Sesja plenerowa w Będzinie
Ślub i wesele są chwilą, z której wspomnienia pozostają w naszej pamięci na całe życie. Doskonałą pamiątką, przyczyniającą się do odtworzenia magicznych chwil w naszej pamięci są zdjęcia ślubne. Nie można bagatelizować wyboru fotografa ślubnego.

Obecnie istnieje coraz więcej dziwnych i zaskakujących pomysłów na plenerową sesję ślubną. Coraz częściej spotykamy się ze zdjęciami w starej fabryce, na opuszczonych torach kolejowych, czy też w pustym basenie bez wody. Bywają także sesje w środku miasta, w metrze albo na ostatnim piętrze wysokiego bloku, lecz największym powodzeniem cieszą się zdjęcia industrialne w opuszczonych budynkach, ruinach, jak również na tle zabytkowych budowli. Będzin to miasto, w którym możecie zaplanować niezwykłą sesję plenerową. Na górze zamkowej znajduje się gotycki zamek, zbudowany z kamienia wapiennego, pochodzący z II połowy XIII wieku. To miejsce jest szczególnie lubiane jako tło fotografii ślubnych. W Będzinie wyróżniamy także zespół pałacowy z XVIII wieku wraz z piętrowym barokowym pałacem, rozbudowanym o boczne skrzydła.
 

Jak można dodatkowo urozmaicić sesję?

Ciekawą scenerię mogą stworzyć także fragmenty gotyckich, kamiennych murów miejskich, które zachowały się przy ulicy Zaułek. Do dziś zachował się ich niewielki odcinek, z dwiema częściowo zrekonstruowanymi basztami na planie prostokąta. Pary poszukujące dość oryginalnego miejsca mogą udać się do Starej Cementowni Grodziec, która także stanowi malowniczy obiekt w krajobrazie Grodźca, wykorzystywany dosyć często przez fotografów. Jest to miejsce o niezwykłej atmosferze, gdzie nawet napisy na ścianie, nabierają innego wymiaru.
 

Szerokie możliwości tej lokalizacji

Ogrom przestrzeni tego miejsca, z pewnością dostarczy nie tylko wyjątkowych zdjęć, ale i niezapomnianych wrażeń. Najważniejsze jednak jest to, aby parze młodej się podobało i aby czuła się dobrze w takim klimacie. Dla par preferujących zdjęcia na tle zieleni odpowiednim miejscem będzie "Góra Zamkowa". Jest to obszar, który obejmuje wzgórze wraz z zamkiem, parkiem, jak również podziemiami. Na terenie będzińskiej dzielnicy Grodziec, znajduje się również malownicze Wzgórze św. Doroty, stanowiące jeden z obszarów chronionego krajobrazu.
 

Dla miłośników przyrody

Ponadto, pomiędzy dzielnicami Grodźca, Łagisza i Gzichowa wyróżniamy niewielki kompleks leśny, zwany laskiem grodzieckim. Sceneria przyrody, wśród pięknych drzew, łąk i zagłębień wodnych, jakie znajdują się w tym miejscu z pewnością nadadzą Waszej sesji niezwykłej atmosfery. W Będzinie istnieją także zespoły przyrodniczo-krajobrazowe, takie jak Góra Kijowa, Park Gzichowski przy pałacu Mieroszewskich oraz Park Ciechanowskich. Średniowieczny układ urbanistyczny miasta wraz ze Wzgórzem Zamkowym w obrębie dawnych murów miejskich oraz obecna rozbudowana dzielnica Śródmiejska, której zabudowa składa się głównie ze starych zabytkowych kamienic czynią Będzin magicznym miastem, dostarczającym plenerowej sesji zdjęciowej niezwykłego uroku.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top