Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Sesja plenerowa na Mazowszu

Sesja plenerowa na Mazowszu
Aktualnie fotografia jest niezwykle istotną dziedziną w życiu każdego człowieka. Dzięki dostępnej technologii robimy zdjęcia wszędzie i w każdej chwili. Nic więc dziwnego, że planując ślub, jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór dobrego fotografa. Poza naszą pamięcią, to on zachowa dla nas najpiękniejsze wspomnienia.

Jednym marzy się ślubna sesja plenerowa w Tatrach (np. nad Morskim Okiem), inni wolą zdjęcia na plaży,  Bałtykiem. Tymczasem okazuje się, że wprawne oko dobrego fotografa jest w stanie praktycznie wszędzie wyczarować dla nas wspaniałe fotografie. Na Mazowszu na przykład nie brakuje świetnych miejsc na plener nie tylko fotograficzny ale i filmowy. Wielu nowożeńców marzy o plenerze w stolicy. Oczywiście znajdziemy tutaj całe mnóstwo ciekawych miejsc, jednak trzeba liczyć się z tym, że wszędzie jest pełno turystów, a przecież nie o to chodzi, żeby mieć zdjęcia w tłumie ludzi. Najlepiej zatem wyruszyć w plener już o świcie.


Jakie konkretnie miejsca

Dokąd się wybrać? Jeśli mówimy o Warszawie, miejscami najbardziej godnymi polecenia są m.in. Wilanów, Łazienki, no i oczywiście Starówka. Młodzi chętnie fotografują się również na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Wiele jednak zależy od preferencji nowożeńców oraz od tego, jakie są ich zainteresowania. Jeśli oddalimy się trochę od stolicy, godna polecenia wydaje się dolina Liwca, Kamieńczyk (z którego rozpościera się wspaniały widok na Bug), Kuligów oraz okolice Urli. Warto także odwiedzić Świderski Park Krajobrazowy. Młodym parom, które preferują niestandardowe zdjęcia z klimatem, polecamy natomiast opuszczone fabryki, lokomotywownię Odolany czy starą gazownię na Woli.


Najważniejsza dobra relacja z fotografem

Jeśli macie zupełnie inny pomysł na sesję ślubną albo – przeciwnie – nie macie pomysłu, porozmawiajcie z fotografem. Na pewno zaproponuje wam wiele ciekawych miejsc, w których wykona dla was wspaniałe ujęcia. Wybierając fotografa, musisz zwrócić uwagę na wartość artystyczną wykonywanych zdjęć, co zresztą w większości ma odzwierciedlenie w cenie usługi. Ponadto weźmy pod uwagę to, że jego praca nie zaczyna się w momencie rozpoczęcia mszy i nie kończy wraz z jej zakończeniem.

- Współczesny model fotografowania opiera się na reportażu. Rozpoczynamy swoją pracę w momencie pierwszych przygotowań młodej pary. Jesteśmy z panną młodą u fryzjera i makijażystki. Pracę kończymy około godziny pierwszej lub drugiej w nocy, ale nie jest to rzeczywisty koniec, ponieważ przed nami najdłuższy i najbardziej żmudny proces – obróbka kilkuset zdjęć. Dlatego często bolą nas niesprawiedliwe osądy ludzi nieznających naszej specjalności, którzy wyliczają jak duży mamy zarobek za pstryknięcie zaledwie kilku zdjęć – opowiada Łukasz, fotograf z serwisu fotograf-wesele.pl.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top