Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Sesja na gryfickim moście

Sesja na gryfickim moście
Wybór odpowiedniego specjalisty nie jest łatwy. W branży tej panuje duża konkurencja i z tego licznego grona fotografów, trzeba wybrać jednego. Podjęcie decyzji ułatwi nam sprecyzowanie budżetu jaki chcemy przeznaczyć na ten cel.

Niektórzy twierdzą, że w dobie współczesnej, zaawansowanej technologii, zdjęcia robić może każdy, nawet zwykły amator. O ile nasz znajomy, wujek czy ciocia znają się co nieco na fotografowaniu, to ryzyko wydaje się mniejsze, choć i tak istnieje. Ponadto, powierzenie tej funkcji któremuś z gości jest zagraniem nie fair z naszej strony. Odbieramy tym samym robiącemu zdjęcia sporą część zabawy, której przecież mógłby się oddać nie mając aparatu w dłoni. Po zakończonych harcach weselnych często czeka nas rozczarowanie. Wujka niestety pochłonął wir dobrej zabawy i ominął wiele istotnych momentów. Poza tym zdjęcia są niedoświetlone i źle skadrowane. Czy to ryzyko się opłaca? Zdecydowanie - nie.


Jak wyszukać właściwego fotografa?

Poszukiwania dobrego fachowca warto rozpocząć od pytań skierowanych do znajomych bądź rodziny, czy nie znają jakiegoś sprawdzonego fotografa. Jeśli ta furtka jest dla nas zamknięta, to rozpoczynamy przeglądanie całego mnóstwa ogłoszeń. Odnalezienie się w tym gąszczu nie jest łatwe. Najlepiej eksplorację rozpocząć od ofert internetowych, gdzie mamy wgląd w portfolio każdego z fachowców. Jeśli prace któregoś z fotografów wpadną nam w oko, to warto umówić się z nim na indywidualne spotkanie, w czasie którego możemy zweryfikować fachowość usługodawcy. Przed parafowaniem umowy z usługodawcą upewnijmy się czy kontrakt nie kryje jakiś dodatkowych kosztów. Fotografowie często żądają zwrotu kosztów dojazdu, czy wykonania dodatkowych albumów. Dlatego pytać należy, bo to przecież w naszym interesie, by zapłacić jak najmniej za najwyższej jakości usługę. Gdy zdecydujemy się na sesję plenerową, to wstępnie ustalmy termin jej wykonania. Najlepiej gdy będzie to inny dzień niż data ślubu.


Piękne miejsca w Gryficach

Dobrze też mieć już w głowie wstępny zarys atrakcyjnych miejsc, które miałyby stać się tłem naszych zdjęć. Tych nie brakuje w Gryficach. Miasto to oferuje Parze Młodej fotografie na tle dwóch zabytkowych bram miejskich, zbudowanych w stylu renesansowo-gotyckim. Przez miejscowość tą przepływa rzeka Rega, nad którą położona jest Wieża Prochowa. To także znakomite miejsce dla wykonania kilku ujęć ślubnych. Charakterystyczne dla Gryfic są także piękne mosty. Młodzi małżonkowie chętnie fotografują się na obiektach tego typu, ponieważ symbolizują one przejście na drugą, w tym przypadku lepszą, stronę.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top