Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Sala weselna - na co zwrócić uwagę?

Sala weselna - na co zwrócić uwagę?
Sala weselna - na co zwrócić uwagę? Każda para narzeczonych zastanawia się: jakie pytania zadawać przy wyborze sali weselnej? Poradnik, który przedstawiamy poniżej w znaczący sposób ułatwi to zadanie.

Jakie pytania mają największe znaczenie przy wyborze sali weselnej?

Sala weselna ma ogromne znaczenie przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest wesele. Musi spełniać oczekiwania Pary Młodej, podobać się wizualnie, a jednocześnie zapewniać korzystną ofertę, dzięki której przyjęcia okolicznościowe zostaną zorganizowane na wysokim poziomie.

Zapewne wiele osób zastanawia się, jakie kryteria wziąć pod uwagę, aby wybrać salę weselną zgodną z wszystkimi oczekiwaniami. W tym wpisie na pewno znajdziesz odpowiedź na szereg kwestii, które mają bardzo duże znaczenie.

Ważne pytania do właściciela sali weselnej

Sal weselnych jest bardzo dużo, jedne mają lepsze oferty, inne gorsze. Wybór sali weselnej na pewno nie jest łatwym zadaniem, ale zadając słuszne pytania można będzie wytypować obiekty faktycznie godne uwagi. Koniecznie trzeba zadać następujące pytania:

  • Ile kosztuje menu dla konkretnej osoby, czyli za tzw. talerzyk?

  • Jakiej wysokości zadatek oczekuje sala weselna, aby zarezerwować termin?

  • Jak wygląda rozliczenie: przed imprezą czy po?

  • Czy wystrój sali weselnej jest dodatkowo płatny?

  • Czy trzeba spełnić minimalną liczbę gości weselnych, aby utrzymać warunki umowy?

  • Czy sala weselna zapewnia tort?

  • Czy jest możliwość zamówienia słodkiego stołu, wiejskiego stołu, stołu z sushi oraz z innymi przekąskami i przysmakami?

Powyższe pytania należą do najbardziej podstawowych do managera sali weselnej. O co jeszcze warto zapytać? Na przykład o to, czy sala jest klimatyzowana, czy organizator zapewni atrakcje dla dzieci, czy nakrycia stołów można dobierać do indywidualnych potrzeb etc..

Rezerwacja sali weselnej wraz z noclegami

Wielu interesantów pyta, czy w sali weselnej znajdują się również noclegi, aby goście weselni mogli od razu zanocować. Taka opcja interesuje przede wszystkim Pary Młode mające rodziny rozsiane po całej Polsce. Trzeba im zapewnić nocleg, aby mogli spokojnie przyjechać na wesele, pobawić się do białego rana, a następnie wrócić po przespanej nocy już do swojego domu.

Ustalenie rezerwacji sali weselnej wraz z noclegami na korzystnych warunkach jest zdecydowanie kwestią bardzo ważną, którą należy dopilnować. Przyjęcie weselne będzie dzięki temu udane dla wszystkich gości, jak i Pary Młodej.

Jeżeli lokal dysponuje miejscami noclegowymi, na pewno będzie miał pełne obłożenie przez większość nowożeńców, ponieważ jest to obecnie standard, aby gościom zapewniać nocleg w dniu wesela, szczególnie tym przyjezdnym.

Dekoracja sali weselnej - czy jest dodatkowo płatna?

Niektóre sale weselne w cenie "talerzyka" oferują dekorację sali zgodną z oczekiwaniami Pary Młodej. W innych należy zapewnić sobie własną dekoratorkę, która zadba o świeże kwiaty oraz pozostały wystrój sali. Trzeba przy okazji upewnić się, jak standardowo wygląda nakrycie stołów w danej sali, aby nie okazało się, że nie jest zgodne z oczekiwaniami Pary Młodej. Zawsze wszystko można zmienić, tylko trzeba zadawać odpowiednie pytania i dopilnować wszystkich szczegółów.

Kwestie logistyczne dotyczące organizacji wesela

Obsługiwać wesele trzeba umieć, dlatego istotne jest, aby Para Młoda trafiła na specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Dzięki temu, że w lokalu znajduje się wszystko, co niezbędne do organizacji wspaniałego wesela, na żaden aspekt organizacyjny nie będzie można narzekać. Między profesjonalnym lokalem weselnym, a zwykłym miejscem, w którym odbywają się przyjęcia weselne jest naprawdę duża różnica. Widać to gołym okiem.

Nowoczesna i fachowa sala oferuje profesjonalny sprzęt, jeżeli chodzi o zaplecze muzyczne, jak i kulinarne. Taki lokal zapewnia miejsce zabaw dla dzieci, ponieważ część Par Młodych decyduje się zaprosić małych towarzyszy na takie przyjęcie. Musi więc być przynajmniej kącik do zabawy lub możliwość wynajęcia animatora.

Koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi zapisami w umowie!

Sala jest kluczowa przy organizacji tak wielkiego wydarzenia, jakim jest wesele. Trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii, aby zorganizować bardzo udane przyjęcie. Dzięki temu, że weźmie się pod uwagę najważniejsze aspekty, takie jak nakrycia stołów, wielkość sali, dostępne atrakcje, można będzie wyprawić przyjęcie zgodne z oczekiwaniami każdego, a przede wszystkim z własnymi życzeniami.

Pamiętaj, że podpisując umowę z salą weselną akceptujesz jej warunki. Istotne jest, aby każdy punkt bardzo dokładnie przeczytać, nawet kwestie opisane najmniejszym druczkiem. Dzięki temu nie będzie się zaskoczonym, że później sala będzie od nas egzekwowała kwestii, na które nie zwróciliśmy uwagi. Z drugiej strony umowa jest również zabezpieczeniem dla Pary Młodej i formą sprawdzenia tego, czy właściciel wywiązał się ze wszystkich ustaleń. Koszty wesela nie są małe, dlatego warto zabezpieczyć się na wszystkie możliwe sposoby, aby ten dzień należał do najbardziej udanych w życiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top