Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Sala weselna — jak wybrać?

Sala weselna — jak wybrać?
Każda z kobiet z pewnością pamięta tak ekscytujący moment jak zaręczyny. To po nim zazwyczaj rozpoczyna się gorączkowe odliczanie do wielkiego dnia, jakim jest wesele. Przygotowania zawierają ustalenia dotyczące daty ślubu, stworzenie listę gości, a także inne istotne kwestie jak wybór orkiestry, DJ-a, kamerzysty, kościoła oraz oczywiście sali weselnej.

Dzisiaj skupimy się na tym ostatnim aspekcie. Jak wybrać odpowiedni dom weselny? Co powinny oferować lokale weselne, abyśmy byli najszczęśliwszymi ludźmi podczas najważniejszego dnia naszego życia?

Wielkość sali weselnej a ilość gości weselnych

Przed wyborem miejsca na przyjęcie weselne warto na samym początku stworzyć listę gości i określić ich ilość. Jest to w zasadzie główny wyznacznik tego, jakiej Sali będziemy szukać. W końcu 50 gości, a 150 to duża różnica, gdzie oba przyjęcia muszą odbyć się na różnym terenie.

Sale weselne na dużą ilość osób występują w znacznie mniejszej ilości na mapie Polski. Należy pamiętać, że aby stworzyć wymarzone wesele, trzeba o takich rzeczach myśleć z dużym wyprzedzeniem i zarezerwować salę weselną nawet 2-3 lata wcześniej.

Zwykle około 80 % zaproszonych gości pojawia się na uroczystości. Musimy przygotować się na to, że pozostałe 20 % nie przyjdzie, a dowiedzieć się o tym możemy nawet kilka dni przed tą ważną chwilą. Z tego właśnie powodu nie warto podawać zawyżonej liczby gości, gdyż zawsze zdarzają się losowe sytuacje i kilka-kilkanaście par może odpaść z uroczystości. Przydatną wskazówką jest więc podanie mniejszej liczby gości (wspomniane 80%), a w razie potrzeby na tydzień lub dwa tygodnie przed ślubem poinformować managera sali o podwyższeniu liczby gości. W przeciwnym przypadku zapłacimy za talerzyki osób, które się nie pojawią.

Sale weselne — położenie lokalu oraz dostępność

Oczywistym jest fakt, że większość par decyduje się na ślub w pobliżu miejsca zamieszkania. Jednak nie zawsze w danym rejonie sala weselna będzie dostępna w dogodnym terminie. Wówczas decydują się na inne obszary kraju lub nawet imprezę za granicą. W takiej sytuacji należy pamiętać, że goście powinni mieć zapewniony bezproblemowy dojazd do wybranego miejsca. Udane przyjęcie weselne to takie, gdzie zapewniony jest dojazd w dwie strony, biorąc pod uwagę wszystkie rodzaje transportu.

Jeżeli przyjęcia weselne organizowane są w dużej miejscowości np. w Krakowie to przyszli Państwo młodzi, mogą liczyć na wiele udogodnień. Po pierwsze istnieje, znajduje się tu sala weselna Kraków, która zadowoli gości oraz organizatorów wydarzenia. Niektórzy goście z pewnością będą potrzebowali noclegu, a centrum Krakowa oferuje wiele takich miejsc. W ofercie znajdziemy przytulne małe pensjonaty, a także bardziej luksusowe miejsca jak czterogwiazdkowy hotel.

Wyłączność – sale weselne Kraków

Przed wyborem sali upewnijmy się, czy dostajemy ją na wyłączność. Może okazać się, że w budynku w tym samym czasie zaplanowane będą inne uroczystości. Jeżeli nie chcemy dzielić się wspólną przestrzenią z inną parą oraz gośćmi jest to dla nas ważny punkt.

Materiał zewnętrzny

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top