Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Różnorodna sesja plenerowa

Różnorodna sesja plenerowa
Zanim wybierzemy tego jednego idealnego fotografa, który uwieczni nasze najpiękniejsze chwile, powinniśmy zweryfikować jego umiejętności. Warto poprosić o kontakt do jego wcześniejszych klientów i zapytać ich o opinie.

Należy też poprosić o album z dotychczasowymi dokonaniami fotografa. Jeżeli planujemy sesję plenerową, to powinniśmy podpowiedzieć robiącemu zdjęcia w jakim miejscu chcemy by uwieczniono nasze szczęście.


Gdzie na sesję ślubną?

Najczęściej wybieramy miejsca, z którymi wiąże się nasze uczucie. Może to być park w którym miały miejsce zaręczyny, czy jakiś charakterystyczny punkt naszego miasta, który szczególnie nam się podoba. Gdy mamy już wybraną przestrzeń naszej sesji plenerowej, to wtedy musimy zdać się na inwencję fotografa, który powinien mieć kilka pomysłów w zanadrzu, jak zaaranżować jakieś ciekawe scenki. Najlepiej jeżeli jest to coś nieszablonowego, co nie idzie z duchem współczesnych trendów. Bądźmy zatem oryginalni!


Piaseczno miastem wielu atrakcji

W Piasecznie nie brak interesujących zakątków, które mogłyby się stać tłem naszych zdjęć ślubnych. Miasto dysponuje wieloma zabytkowymi obiektami. Jedną z piękniejszych budowli jest ratusz wybudowany w latach 1823 – 1824. Pierwotnie obiekt ten był drewniany, lecz spłonął w XV wieku i po kilku stuleciach przybrał kształt architektury klasycystycznej. Niewątpliwą atrakcją i doskonałym miejscem na wykonanie oryginalnych zdjęć jest zabytkowa linia kolei wąskotorowej. Jej budowę rozpoczęto w 1898 roku, a dziś służy jako atrakcja turystyczna. Niezwykle urokliwym miejscem jest park, gdzie stoi „Poniatówka” To willa pochodząca z XVIII wieku, gdzie regularnie bywał książę Józef Poniatowski.


Urozmaicenie zdjęć w plenerze

W Piasecznie znajdują się także „skarby” naturalne, jak znany w całej Polsce głaz narzutowy „Mazur”. Potężny kamień liczy sobie 17,5 m obwodu i 2,5 metra wysokości. Fotografia na jego tle mogłaby być także nie lada gratką. Nietypowym pomysłem byłoby urządzenie sesji w parku linowym, który znajduje się na terenie uroczyska Zimne Doły nieopodal Zalesia Górnego. Skoro już mowa o niekonwencjonalnych sesjach plenerowych to nowożeńcy mogą udać się na tor kartingowy Imola. To doskonałe rozwiązanie dla fanów wyścigów samochodowych. Para Młoda w odświętnych strojach, z kaskami na głowach, ścigająca się na torze kartingowym – taki obraz z pewnością po latach wywołałby na naszym obliczu szeroki uśmiech. Dla miłośników zwierząt polecamy udanie się do miejscowej hodowli strusi, gdzie za tło mogłyby nam posłużyć te niezwykłe ptaki.


Nie musi być tylko jedno miejsce

Pamiętajmy, że sesja fotograficzna nie musi odbywać się w jednym miejscu. Jeżeli zdjęcia plenerowe odbywają się w dniu ślubu, wiadomym jest, że nie mamy wtedy zbyt wiele czasu. Jeżeli zaś plener odbywa się przed lub po ślubie możemy na spokojnie odwiedzić wszystkie miejsca w naszym mieście i bez zbędnej presji czasu zrobić różnorodne zdjęcia, które pozostaną w naszym albumie na długie lata.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top