Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Rola fotografa ślubnego

Rola fotografa ślubnego
O swoje ślubne fotografie należy odpowiednio zadbać. W końcu to one przypominać Wam będą przez całe życie, ten cudowny dzień – dzień Waszego ślubu i wesela. Pamiątka ślubna w postaci zdjęć to jest właśnie to!

Najważniejszym jest wybór odpowiedniego ślubnego fotografa. To od niego zależeć będzie w największej mierze jakie zdjęcia otrzymacie. Profesjonalny, doświadczony fotograf, który swój zawód wykonuje z pasją, wykona dla Was z pewnością wiele nietuzinkowych ujęć. Na rynku jest bardzo wielu fotografów świadczących usługi w zakresie fotografii ślubnej, jak znaleźć najlepszego?


Jak odszukać dobrego fotografa?

Poszukiwania dobrze jest rozpocząć najszybciej jak to możliwe. Najlepsi bowiem swoje terminarze wypełnione mogą mieć nawet z rocznym wyprzedzeniem. Umiejętności fotografa najłatwiej ocenić przeglądając jego prace. Prawie wszyscy swoje portfolio zamieszczają w Internecie, dzięki czemu nie wychodząc z domu, znaleźć możecie wymarzonego ślubnego fotografa. Im więcej ofert przejrzycie, tym lepiej przekonacie się czego możecie oczekiwać, i jakie zdjęcia najbardziej przypadają Wam do gustu. Gdy prace jednego z fotografów szczególnie się Wam spodobają, umówicie się z nim na osobiste spotkanie. Poproście o pokazanie większej ilości zdjęć, zadawajcie jak najwięcej pytań. Jeśli fotograf wzbudzi Wasze zaufanie, a jego prace spełniać będą Wasze oczekiwania możecie podpisać z nim umowę.


Przygotowanie się do sesji

Następną kwestią do przemyślenia jest termin realizacji plenerowej sesji zdjęciowej. Omówcie go dobrze ze swoim fotografem. Zdecydować możecie się na dzień ślubu lub późniejszy termin. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. W dniu ślubu dysponujecie ograniczonymi ramami czasowymi, a uważając by przez przypadek nie pobrudzić czy zniszczyć ubrań, nie będziecie mogli pozwolić sobie na spontaniczność podczas swojej sesji. Po ślubie będziecie mieli więcej czasu, by odwiedzić kilka ciekawych miejsc, będziecie także bardziej zrelaksowani. Niestety organizacja pleneru w terminie późniejszym wymaga ponownego przygotowania się do niej – wykonania fryzury czy makijażu.


Sesja ślubna w Dobrzyniu

Kolejnym aspektem jest wybór odpowiedniego miejsca na sesję. W zależności od upodobań wybrać możecie zdjęcia studyjne lub plenerowe. Za tło na ślubny plener posłuży Wam dowolnie wybrana lokalizacja. Nie ma bowiem dobrych i złych miejsc. Profesjonalny fotograf wykona Wam bowiem piękne ujęcia, gdzie tylko sobie wymarzycie. Jeśli planujecie zorganizować sesję w Dobrzyniu nad Wisłą udać możecie się na Górę Zamkową. Za tło posłuży Wam tutaj piękna panorama na Dolinę Wisły. Idealnie dopełni Wasze zdjęcia także krajobraz Jeziora Włocławskiego. Nad wodą można przeprowadzić naprawdę ciekawy ślubny plener. Jeśli marzycie o szalonych ujęciach możecie nawet wejść do wody. Oczywiście pod warunkiem, że sesja odbędzie się już po weselu. Kąpiącej się parze młodej fotograf z pewnością wykona wiele niecodziennych ciekawych ujęć.


Własne osobiste miejsca

Możecie zastanowić się także czy nie macie jakiś swoich, ulubionych miejsc. Jeśli poznaliście lub zaręczyliście w romantycznej scenerii, z powodzeniem możecie obrać ją za tło dla ślubnych zdjęć. Piękne fotografie wykonać można w letnich miesiącach na łące pełnej kwiatów lub pośród łanów zbóż. Można także pokusić się o bardziej nietypowe lokalizacje, i zdjęcia wykonać w opuszczonym budynku czy też starej piwnicy. Wszystko zależy od Waszej fantazji. A im więcej serca włożycie w swoje ślubne zdjęcia, tym wspanialszą pamiątką staną się one dla Was.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top