Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Rezerwujemy lokal na wesele

Rezerwujemy lokal na wesele
Aktualnie niemal w każdym mieście i większej wsi można znaleźć oferty lokali, w których można zorganizować huczne wesele. Aby zniwelować jednak ryzyko popełnienia błędu przy wyborze i podpisaniu umowy na wynajem, zachęcamy do zapoznania się z Naszymi radami.

Aktualnie z myślą o parach młodych działa mnóstwo lokali – domy weselne, sale do wynajęcia, restauracje, pałacyki czy hotele. Jednak im większy wybór, tym także więcej dylematów. Przy szukaniu odpowiedniego miejsca trzeba w szczególności dopasować je do potrzeb nie tylko swoich, ale także swoich gości, bo chociaż ostateczna decyzja należy do pary młodej, to jednak pod uwagę warto wziąć także potrzeby innych uczestników uroczystości, aby wszyscy bawili się wyśmienicie.

Szukaj wygodnie w internecie

Teraz, gdy dostęp do sieci jest prosty, można bardzo łatwo sprawdzić aktualną ofertę weselną w praktycznie każdym zakątku kraju. Wiadomo, często dużą rolę odgrywa tutaj poczta pantoflowa, ale warto poświęcić czas na sprawdzenie wszystkich budzących zainteresowanie lokali w danej okolicy. W internecie można bardzo łatwo sprawdzić to na specjalnych serwisach zajmujących się prezentacją aktualnych ofert. Oprócz adresów można znaleźć także opisy menu, sali, zdjęcia, dokładną lokalizację oraz ceny.
Wiele lokali ma własne strony WWW, na których można zapoznać się z ofertą, na przykład na stronie krakowskiej Restauracji Avangarda, która specjalizuje się w organizacji niezapomnianych wesel i innych imprez okolicznościowych i firmowych w eleganckich wnętrzach (więcej można znaleźć pod adresem: www.restauracjaavangarda.pl/pl.wesela_krakow.html). Nieocenioną pomocą są też fora internetowe poświęcone tematyce ślubnej i weselnej, na których można z pierwszej ręki dowiedzieć się o jakości obsługi.

Na co zwrócić uwagę?

Każda para młoda ma nieco inne wymagania związane z uroczystością tego ważnego dnia. Warto jednak niezależnie od nich zwrócić uwagę na wielkość sali i maksymalna liczbę gości, możliwości ułożenia stolików, wystrój sali, oferowane menu, lokalizację obiektu i kwestie dojazdu, także pod kątem gości przybywających z daleka (może być potrzebny hotel). Dodatkowo należy sprawdzić jakość obsługi i, jeżeli jest to możliwe, serwowanych potraw – najłatwiej będzie w tym przypadku w restauracjach, gdzie po prostu można je zamówić. Gdy na weselu mają odbywać się tańce, ważny jest też spory parkiet, najlepiej specjalnie przystosowany do tańców, czyli niezbyt śliski. Plusem będzie też malownicze położenie lokalu i miejsca do odpoczęcia na świeżym powietrzu.
Kiedy wykonać rezerwację?
W prestiżowych i cieszących się dużym powodzeniem lokalach, terminy bywają zarezerwowane nawet na dwa lata do przodu, dlatego najlepiej już po wyznaczeniu daty zaślubin zacząć rozglądać się za ciekawy lokalem. Chociaż znalezienie sali na ostatnią chwilę także jest możliwe, to jednak lepiej załatwić rezerwację wcześniej i nie stresować się tym, że nie spełnia ona wszystkich wcześniej uzgodnionych wymagań.

Warto podpisać umowę

Przy rezerwacji terminu warto także podpisać umowę. Nadal popularne jest tylko ustne, w tym telefoniczne rezerwowanie terminów, ale przezorna para młoda powinna zadbać o to, aby mieć potwierdzenie na papierze. Wzory umów można znaleźć na stronach internetowych poświęconych organizacji uroczystości weselnych. Podczas rezerwacji czasami konieczna jest zaliczka bądź zadatek (nie jest zwracany przy wycofaniu się z umowy).

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top