Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Recepta na plenerowy sukces

Recepta na plenerowy sukces
Zdjęcia ślubne to niezwykła pamiątka, do której powracamy nad wyraz często. Wszyscy więc chcielibyśmy aby nasze fotografie z tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia były doskonałe. Warto jest zadbać o to odpowiednio.

Dlatego powinniśmy zatrudnić jak najlepszego fachowca i udać się na popularną ostatnio sesję plenerową, która z pewnością ubarwi każdy album ślubny.


Wybór właściwego specjalisty

Gdy planujemy sesję plenerową, to powinniśmy zatrudnić fotografa, który dobrze czuje się w roli kreatora. Od inwencji robiącego zdjęcia zależy bardzo wiele. Najlepsi specjaliści mają przygotowane koncepcje na każde warunki atmosferyczne, o każdej porze roku. Mają także w zanadrzu rekwizyty, jak, np. kapelusze, torby podróżne czy parasole. Dzięki takim atrybutom można np. stworzyć motyw „wędrującej Pary Młodej” z walizkami na torach kolejowych.


Wiele szczegółów ma wpływ na efekt

O powodzeniu tych zdjęć decydują także inne czynniki. Ważne aby ta sesja nie odbywała się w dniu ślubu. Po pierwsze jest to dodatkowy stres dla nowożeńców. Nie wypada też pozostawiać gości weselnych na więcej niż kilkadziesiąt minut. To w końcu świeżo upieczeni mąż i żona są głównymi aktorami widowiska. Ponadto wybierając ten nieszczęsny termin jesteśmy skazani na kaprysy aury. Nici z naszej sesji gdy za oknem pada rzęsisty deszcz. Na wspomniany brak swobody wpływają też obawy o to by nie wybrudzić czy nie wymiąć naszych nienagannych strojów ślubnych. Takie napięcia natychmiast wychwytuje obiektyw aparatu fotograficznego i zdjęcia takie wychodzą wtedy najzwyklej w świecie sztywno. Sesja w dniu ślubu jak wspomnieliśmy, wiąże się z pośpiechem, a poprzez to możemy udać się w jedno góra dwa miejsca, które by nas interesowały.


Jak zrealizować udane ujęcia?

Jednym z czynników wpływających na powodzenie tej sesji jest również dobór odpowiedniej przestrzeni. Tutaj panuje totalna dowolność. Przymiotnik "totalna" nie jest przypadkowy. Po pierwsze powinniśmy wybrać przestrzeń, w której czujemy się swobodnie. Aby dokonać wyboru czasami wystarczy się rozejrzeć dookoła siebie. Sesję ślubną można urządzić np. na ulicach miast. Tam z pewnością znajdą się ciekawe zakątki, jak np. bramy starych kamienic, rynek z fontanną czy ławeczka w zacisznym kącie parku miejskiego, albo ujęcie na szczycie najwyższego budynku w okolicy. Można też udać się na łono przyrody - nad brzeg rzeki, na łąkę albo na szczyt górski. Miłośnicy motoryzacji mogą wsiąść na motocykl, a gdy będziemy mijać pola uprawne, a na nim pracujący kombajn czy traktor, to można pokusić się o ciekawą scenkę rolniczą z udziałem Młodej Pary. Pomysłów jest bez liku, wystarczy szerzej otworzyć oczy i nie bać się nieco szalonych pomysłów.


Warte uwagi miejsca

W Mordach w województwie mazowieckim, nie brak ciekawych miejsc na odbycie ów sesji. Na szczególną uwagę zasługuje zespół pałacowo-parkowy z I połowy XIX wieku. Zrąb pałacu pochodzi z 1717 roku, a powstał on z inicjatywy fundacji rodziny Ciecierskich. W 1838 roku pałac został przebudowany w stylu klasycystycznym. Na uwagę obiektywu aparatu fotografa zasługuje z pewnością barokowa brama przejazdowa z XVIII wieku i pochodzący z tego samego okresu kościół. Ponadto wiele do zaoferowania pod względem estetycznym ma miejscowy rynek oraz zabytkowy dworzec kolejowy.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top