Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Realizacja pomysłów - sesja ślubna

Realizacja pomysłów - sesja ślubna
Nasza pamięć jest zawodna i nie zawsze jest w stanie zapisać, to co chcielibyśmy chować w niej na długie lata. Szczególnym wydarzeniem, które zasługuje na miejsce w naszej pamięci jest ślub i zabawa weselna po nim następująca.

Co jednak uczynić gdy obrazy te rozpraszają się z upływem czasu? Najlepiej utrwalić je poprzez zdjęcia, które toczą zwycięskie bitwy z pędzącą lokomotywą zapomnienia.


Album ślubny urozmaicony zdjęciami plenerowymi

Albumy ślubne zyskują wiele kolorytu poprzez zamieszczone tam fotografie z sesji plenerowej. Dzięki niej możemy ujrzeć ducha niewinnej miłości i przy odrobinie przysłowiowego szaleństwa można uczynić je wyjątkowymi. Dobrze gdy mamy jakiś skonkretyzowany plan na wykonanie tych zdjęć. Niektórzy próbują uczynić swoje zdjęcia ślubne oryginalnymi, poprzez użycie rekwizytów i aranżację scenek sytuacyjnych. Przedmiotami, które towarzyszą nam w czasie plenerowych zdjęć często stają się motocykle, samochody, a nawet traktor pobliskiego rolnika, czy inne wytwory motoryzacji. Sukces "pleneru" tkwi głównie w doborze odpowiedniego tła. Może to być łono natury, a więc pola uprawne, łąki, szczyty górskie, brzegi jezior czy leśne zagajniki.


Inne pomysły

Często przestrzenią ujęć stają się ulice miast. Za tło zdjęć możemy obrać przydrożne kamienice, rynki, place, bramy budynków czy okoliczne zabytki. Awangardowe fotografie można wykonać w starych opuszczonych obiektach, np. w fabryce, czy niezamieszkałym domu, albo na dachu wieżowca. Nielubiący surowości miejskich zakątków, zdecydują się znowuż na odwiedzenie miejsc kojarzących się z ich miłością. Tacy pójdą więc do knajpki, gdzie miało miejsce ich pierwsze spotkanie, bądź do parku by znów zasiąść na ławce przy której po raz pierwszy złączyły się ich usta.


Piękne zamki

Właściwych przestrzeni do wykonania kliku ślubnych ujęć nie brak w Płotach. Miasteczko to położone jest nad rzeką Regą. Ciekawym motywem mogą okazać się zdjęcia na moście przy miejscowej elektrowni wodnej. Most w tym przypadku mógłby symbolizować wspólną wędrówkę Pary Młodej na drugi, lepszy brzeg życia. Na terenie Płotów znajdują się dwa zamki, "Nowy" i Stary". Ten drugi był wielokrotnie przebudowywany. Obecnie mieści się w nim Miejska Bibliotek Publiczna. "Nowy" powstał zaś w 1577 r. i nadal kusi zwiedzających swym urokiem. Oba te miejsca można wykorzystać jako tło naszych zdjęć ślubnych. Jeśli chodzi o inne obiekty o charakterze historycznym, to z pewnością na uwagę obiektywu aparatu fotograficznego zasługuje zabytkowy dworzec kolejowy i wchodząca w skład kompleksu wieża ciśnień.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top