Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Przywracanie ślubnych wspomnień

Przywracanie ślubnych wspomnień
Ludzka pamięć to wyjątkowo zawodny mechanizm. Gdyby nie współczesne osiągnięcia techniki, to wiele istotnych momentów umknęłoby nam bezpowrotnie. Fotografia ślubna pozwala zachować te ważne wspomnienia.

Dlatego człowiek od tysięcy lat najpierw wykuwał obrazy w kamieniu, malował portrety na płótnach by później wymyślić kliszę fotograficzną, a w następstwie tego odkrycia taśmę filmową. Współcześni fotografowie dysponują znakomitym sprzętem do robienia zdjęć, który pozwala im utrwalać obrazy niemalże perfekcyjnie. Trudno tutaj pominąć umiejętności nabyte i zmysł artystyczny wykonującego zdjęcia, które mają kluczowe znaczenie dla finalnego efektu.


Sesja w plenerze bardzo atrakcyjna

Najokazalszą dziedziną fotografii ślubnej jest sesja plenerowa, która wygrywa wyścig z niedawno jeszcze popularniejszą sesją studyjną. Ta na otwartej przestrzeni daje młodym małżonkom pole do uwolnienia swoich pomysłów a także jest wyrazem naturalnego i prawdziwego oblicza fotografowanej pary. Zdjęcia plenerowe stanowią na ogół najciekawszy fragment każdego albumu ślubnego. Aby zdjęcia te miały właściwy przebieg, to powinniśmy mieć jakiś sprecyzowany pomysł na sesję.


Sesja ślubna związana z pasjami młodej pary

Jeżeli Para Młoda za motyw przewodni tych fotografii chciałaby wykorzystać swoje pasje, to nie stanowi to większego problemu. Na ten przykład, można zdecydować się o scenkę na boisku piłkarskim i zaaranżować scenkę, gdy Panna Młoda strzela rzut karny swojemu małżonkowi, nie pozostawiając mu szans na obronę. Gdy naszą pasją jest wędkowanie, to cóż za problem pochwycić w dłoń kij i zainscenizować wspólne łowienie ryb u brzegu pobliskiego jeziora. Można też skierować swe zdjęcia ku awangardzie i nastawić się na obrazy zupełnie nieszablonowe. Gdy chcemy brnąć w tym kierunku, to wtedy obieramy sobie przestrzenie nieco zimne i surowe jak: wysypisko śmieci, niefunkcjonująca fabryka, ściany, pomieszczenia i bramy obdartych kamienic, które ubrane są w kolory czerni i bieli.


Nad jeziorem lub wśród zabytków

Ciekawych miejsc do wykonania kilku plenerowych ujęć nie brak w Człopie. Warunki naturalne okolicy stwarzają doskonałe warunki dla zdjęć w Puszczy Drawskiej i nad rzeką Cieszynką. Człopa położona jest także nad brzegiem trzech jezior: Mały Staw, Młyńskie i Racze. Wśród obiektów zabytkowych na uwagę zasługują miejscowe mosty i wiadukty. I tak Młoda Para mogłaby sfotografować się na wiadukcie drogowym czy moście kolejowym nad Cieszynką. W Człopie znajdowało się też średniowieczne grodzisko, po którym pozostały szczątki murów, w których towarzystwie też warto pokusić się o zdjęcia.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top