Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Przyjęcie weselne na wolnym powietrzu - czy to realne w Polsce?

Przyjęcie weselne na wolnym powietrzu - czy to realne w Polsce?
Moda na popularne szczególnie w Stanach Zjednoczonych przyjęcia weselne organizowane na wolnym powietrzu dotarła także do Polski. Widzimy to w filmach czy w relacjach ze ślubów gwiazd show-businessu. Wesele w tym stylu ma z pewnością wiele zalet i wyróżnia się na tle innych przyjęć weselnych, ale czy w Polskich warunkach jest to możliwe do zrealizowania?

Artykuł powstał we współpracy z portalem ŚlubnoWeselna.pl.

Piękne i klimatyczne ogrody

W Polsce nie brakuje pięknych ogrodów. Zadbane alejki, bujne dęby, urocze mostki przerzucone nad niewielkim stawem czy strumykiem pobudzają wyobraźnie i prezentują się świetnie, co będzie miało swoje odzwierciedlenie w zdjęciach ślubnych.

Urokliwe drewniane altany nad brzegiem jeziora czy dużego stawu także mają swój niepowtarzalny urok. Ozdobione wiszącymi lampionami doskonale nadają się do organizacji wesela w stylu rustykalnym. Możliwość oglądania gwiazd czy złapania chwili oddechu nad brzegiem wody to kusząca wizja, a przyjęcie weselne tego typu pozostanie na długo w pamięci każdego z gości.

O ile tylko dopisze pogoda, przyjęcie weselne w ogrodzie będzie świetnym pomysłem. Stoły dla gości i parkiet do tańca rozmieścić można pod dużym namiotem lub altaną, które zapewnią schronienie w razie deszczu. Wydaje się więc, że nic nie może zepsuć tej cudownej wizji, prawda?

Podstawowa infrastruktura

Kluczową rzeczą jest zadbanie o odpowiednią infrastrukturę, którą podczas standardowych przyjęć zapewnia sala weselna. Mowa o kuchni, która dostarczać będzie potrawy (chyba, że zamówimy catering), czy chociażby toaletach. Rządek toalet turystycznych typu toi-toi nie najlepiej pasuje do tak eleganckiego przyjęcia, a problem ten najmocniej odczuje panna młoda i jej suknia ślubna.

Jeśli wesele organizowane jest w miesiącach letnich, istnieje ryzyko natrafienia na falę upałów. Warto zadbać o odpowiednią ilość miejsca w cieniu, a jeśli wynajmujemy też weselny namiot, musi być on odpowiednio wentylowany.

Zawsze jest jakieś ryzyko

Nawet jeśli zadbamy o "awaryjny" dach nad głową na wypadek deszczu w postaci dużego namiotu, zdarzyć się może niespodziewane załamanie pogody. Wichura wdzierająca się do wnętrza, ulewny deszcz głośno uderzający w poszycie namiotu czy nieprzyjemny chłód skutecznie zepsuć mogą każde przyjęcie.

Jak często jednak tak ekstremalne warunki pogodowe zdarzają się w Polsce? Natężenie tego typu “anomalii” rośnie wraz ze zmianami klimatu.

Idealna pogoda w dniu ślubu niekoniecznie oznaczać będzie powodzenie weselnego przyjęcia na wolnym powietrzu. Jeśli poprzednie dni były deszczowe, ogrodowa gleba może być mocno nasiąknięta. Po wejściu na nią kilkudziesięciu gości bardzo szybko zrobi się błoto, a to jedna z najgorszych rzeczy jakie mogą się wydarzyć.

Dobrze mieć plan B

Czy to oznacza, że organizowanie wesela poza tradycyjną salą weselną jest w Polsce złym pomysłem? Zdecydowanie nie! Warto jednak zadbać o dobry plan awaryjny, aby w przypadku tak ekstremalnych zdarzeń pogodowych przyjęcie weselne mogło się odbyć.

Wiele pięknych ogrodów znajduje się właśnie przy salach weselnych. W przypadku dobrej pogody, przyjęcie odbywa się na zewnątrz, jeśli jednak pogoda nie dopisze, całość odbywa się w środku sali. To najbardziej bezpieczne rozwiązanie gwarantuje, że pogoda nie pokrzyżuje planów młodej pary.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top