Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Przyjęcie czy impreza weselna?

Przyjęcie czy impreza weselna?
Wesela urządzane na kilkaset osób, na które przychodziła cała wieś, należą już w dużej mierze do przeszłości. Jedynie w mniejszych miejscowościach oraz na weselach organizowanych w remizach, gdzie nie płaci się od przysłowiowego „talerzyka”, jeszcze nadal bawi się ponad 100 par.

W momencie, kiedy za wesele płaci się od osoby i są to kwoty rzędu nawet kilkuset złotych, młodzi zastanowią się dwa razy, zanim wyślą komuś zaproszenie na swoją uroczystość. Minęły już czasy, w których wedle tradycji wyłącznie rodzice płacili za wesela swoich dzieci. Dziś coraz częściej można spotkać sytuację, w której to za wesele płacą sami młodzi, z własnych oszczędności. Z uwagi na to, wesela nie są zbyt okazałe, a nawet bardzo często młoda para decyduje się okroić imprezę weselną, sprowadzając ją do zwyczajnego przyjęcia lub uroczystego obiadu dla najbliższej rodziny.
 

Nowa tendencja w Polsce

Przyjęcia weselne przyszły do Polski z zachodu, gdzie raczej nie urządza się znanych w naszym kraju wesel. Tam zaraz po ślubie odbywa się skromne przyjęcie, a później świeżo poślubiona sobie para wyjeżdża w podróż poślubną, ciesząc się sobą podczas miesiąca miodowego. W Polsce taka tendencja też już zaczyna się zaznaczać. W Lubinie i okolicy są już restauracje, które zorganizują niewielkie przyjęcie weselne, na przykład na 20 osób. Duże sale weselne nie podejmują się takich zleceń organizacyjnych, ponieważ nie opłaca im się to. Wolą wynająć salę na 50 par, aby dobrze na tym zarobić.
 

Przyjęcie weselne dla najbliższych

Jeśli mamy ograniczone środki finansowe, ale chcielibyśmy jednak uczcić swój ślub w gronie najbliższych, przyjęcie weselne wydaje się najlepszym wyborem. Dla osób, które nie wyobrażają sobie własnego ślubu bez towarzyszącego mu ogromnego weseliska, wciąż powstają nowe sale weselne, także w najbliższym sąsiedztwie Lubina. Co ciekawe, często na termin wesela w takim lokalu czeka się nawet kilka miesięcy.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top