Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Przekonaj się, że warto wywoływać zdjęcia!

Przekonaj się, że warto wywoływać zdjęcia!
Dzisiaj nie musimy już zmagać się z ograniczoną liczbą klatek na kliszy fotograficznej. Od wielu lat mamy możliwość gromadzenia tak dużej liczby zdjęć, na jaką pozwala nam pamięć na dysku komputera. Co dzięki temu zyskaliśmy? Po latach okazało się, że… niewiele. Inaczej nie nastałby boom na analogową technologię. Dowiedz się, dlaczego, pomimo powszechnego dostępu do urządzeń umożliwiających oglądanie zdjęć cyfrowych, dzisiaj wciąż warto wywoływać zdjęcia.

Na początek odpowiedz sobie na pytanie: kiedy ostatnio oglądałaś cyfrowe zdjęcia?

Zdaje się, że już na wstępie tego tekstu rozwialiśmy wszelkie wątpliwości! No właśnie, czy po powrocie z wakacji albo szczególnie ważnej uroczystości zaglądasz do folderu z setkami zdjęć, które zrobiłaś aparatem ze swojego smartfona? Z dużym prawdopodobieństwem nie, mimo że jakość zdjęć zrobionych współczesnymi komórkami naprawdę potrafi zwalić z nóg. Niestety, ale technologia cyfrowa sprawiła, że nie angażujemy się emocjonalnie w zdjęcia, muzykę czy jakiekolwiek inne media i multimedia. Coś sprawia, że więcej uwagi poświęcamy staromodnym analogowym rozwiązaniom.

Zdjęcia w albumie angażują więcej zmysłów

Album ze zdjęciami zaangażuje znacznie więcej zmysłów niż przeglądanie obrazów na ekranie komputera czy telewizora. Jak to możliwe? Zdjęć możesz dotknąć, zobaczyć odbijające się od ich powierzchni refleksy światła czy nawet powąchać. Jeżeli zdecydujesz się na album na zdjęcia wklejane Make It Easy, możesz zaangażować nawet słuch – przewracanie kartek z grubego papieru i ochronnych przekładek na pewno przypomni Ci oglądanie zdjęć ze starodawnych albumów babci.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, papier jest trwalszy

Album ze zdjęciami będzie z pewnością posiadał specjalne miejsce na półce lub w skrzyni z pamiątkami. Tymczasem twarde dyski się psują, pendrive’y gubią, a smartfony często wymieniamy, zapominając o znajdujących się na nich plikach. Co więcej, trwałość odbitek, które nie są wystawiane na działanie promieni UV i są dobrze zabezpieczone przed wilgocią, wynosi nawet 100 lat, natomiast trwałość nośników cyfrowych szacuje się na około 20 lat.

Duża wygoda

Chcąc obejrzeć zdjęcia w albumie, nie musisz uruchamiać komputera czy podłączać nośnika do telewizora. Po prostu ściągasz z półki album i przewracasz jego kolejne kartki. Zdjęcia zawsze wyglądają tak samo, gdy tymczasem każdy ekran może mieć inną rozdzielczość lub inaczej skonfigurowane kolory, które zniekształcą obraz Twoich wspomnień.

Magia wybierania

Foldery z cyfrowymi obrazami zawierają setki zdjęć, które są do siebie bardzo podobne, a niekiedy nawet nie do końca udane. Teraz wyobraź sobie, że po powrocie z wakacji spędzasz z bliską osobą miły wieczór na wyborze zdjęć, które oddacie do wywołania. W ten sposób do albumu trafią wyłącznie najlepsze zdjęcia, które będą przypominać Wam najwspanialsze wspomnienia. Albumy do wklejania zdjęć, które dodadzą Twojej kolekcji fotografii niebywałej magii, znajdziesz w sklepie Make It Easy – Planery i Organizery.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top