Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Propozycje na oczepiny (cz. IV)

Propozycje na oczepiny (cz. IV)
Oczywiście oczepiny mogą się zacząć i skończyć na rzuceniu przez Panią Młodą bukietu i krawata przez jej męża. Ale można też ten moment nieco urozmaicić. Pamiętajmy jednak, żeby nie rozpędzić się za bardzo i żeby oczepiny nie trwały dwie godziny
Bo nawet najciekawsze zabawy po tym czasie mogą być nudne. Oto kolejne propozycje.

10. Prześcieradło.

Do tej zabawy potrzebne będzie prześcieradło (trzeba przeznaczyć je „na straty”), w którym wycinamy jedną większą dziurę u góry i dwie mniejsze nieco niżej. Prześcieradło chwytają z dwóch stron świadkowie, a za nim stają Młodzi – Pan Młody wsadza twarz w większą dziurę, do dwóch mniejszych rąk Pani Młoda wsadza ręce (oboje są po tej samej stronie prześcieradła, tak, że goście widzą tylko ich twarz i ręce). Pani Młodej do jednej ręki wręczamy talerzyk z kawałkiem tortu, do drugiej widelczyk. Jej zadaniem jest nakarmienie Pana Młodego. Oczywiście cała trudność polega na tym, że nie widzi ona twarzy Pana Młodego, zazwyczaj więc tort ląduje na nosie, brodzie, w oczach, itd. Dlatego goście mogą pomagać świeżo upieczonej małżonce dyrygując „do góry”, „w lewo”, itd.
 

Sto lat z kwaśną miną

11. Kwaśne sto lat.

Do tej zabawy potrzebujemy cytrynę i kilku odważnych ochotników, bowiem przed nimi będzie stało trudne zadanie. Otóż, po kolei na język każdego kładziemy plasterek cytryny, a on (lub ona) z uśmiechem na ustach musi odśpiewać „Sto lat” Młodej Parze. Można kazać każdego uczestnikowi po kolei śpiewać lub stworzyć chórek i wspólnie zaintonować ten utwór dla Młodych. Zwycięży ta osoba, która do końca zachowa na twarzy uśmiech.

12. Podróż poślubna.

Zabawę tą można przeprowadzić z udziałem starej lub nowej (czyli osób, które złapały bukiet i krawat) Pary Młodej. Osoba prowadząca tłumaczy, że oto przenosimy się nieco w przyszłość, czyli na podróż poślubną. Para dotarła już do swojego hotelu i właśnie miała zamiar ubrać się elegancko na kolację, kiedy nagle zabrakło prądu. To oczywiście nie powód, żeby rezygnować ze wspólnego uroczystego posiłku. Młodzi muszą ubrać się po ciemku. Wtedy zawiązuje się Młodym oczy, podstawia walizkę i każe w 2 minuty skompletować garderobę. Wcześniej w walizce umieszczamy śmieszne sukienki i spodnie, nietypowe buty, dziwne kapelusze, biustonosz w największym dostępnym rozmiarze, itd. Oczywiście wybrane z walizki rzeczy należy założyć na siebie. Po 2 minutach goście oceniają gust Nowożeńców

Autor: Marta Polak

Pozostałe artykuły z serii "Propozycje zabaw na oczepiny":

Propozycje na oczepiny cz. 1
Propozycje na oczepiny cz. 2
Propozycje na oczepiny cz. 3

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top