Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Profesjonalna sesja plenerowa w Nisku

Profesjonalna sesja plenerowa w Nisku
Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenia w życiu niejednego z nas. Chcielibyśmy aby te ceremonie były dopieszczone w każdym szczególe. Ważną część tego przedsięwzięcia stanowi zatrudnienie dobrego fotografa. To właśnie jego praca zapewni nam po długich latach chwile wzruszenia, gdy będziemy dzielili się wspomnieniami z tego wydarzenia z naszymi bliskimi.

Wybór fotografa na ślub to niełatwe zadanie. Na początku musimy ustalić, czego oczekujemy od fachowca z tej branży i jakie środki zamierzamy przeznaczyć na ten cel. Niektóre Młode Pary wychodzą z założenia, że w dobie współczesnej elektroniki, jakże zaawansowanej, o dobre zdjęcia może pokusić się niemalże każdy.


Wujek robi zdjęcia ślubne...

Dlatego narzeczeni często rezygnują z usług profesjonalisty na rzecz sąsiada, który akurat ma niezły aparat i wolny weekend, wujka, cioci, czy kuzyna. Może zdarzyć się tak, że amator odkryje z dnia na dzień w sobie talent na miarę fotoreportera National Geographic, ale taka ewentualność jest tak samo prawdopodobna, jak to że za moment w moim ogródku wyląduje kosmiczna stacja Mir. Ponadto prosząc o taką przysługę znajomego lub kogoś z rodziny, odbieramy takiej osobie kawał dobrej zabawy. Efekt takiego pociągnięcia może być katastrofalny. Po fakcie okaże się, że nasze zdjęcia są źle skadrowane, Panna Młoda całuje swojego małżonka, ale nie widać jej głowy, obrazy mają jakieś dziwne plamy i nie ma ujęć kluczowych, jak choćby pierwszy taniec.


Profesjonalna usługa to mniej stresu

Czy warto ryzykować? Chyba nie. Na rynku fotografii ślubnej panuje ogromna konkurencja. Za aparat chwytają ludzie, którzy szukają łatwego zarobku i za swoje usługi oczekują niewielkich pieniędzy, np. 500-600 zł. Musimy się jednak liczyć z tym, że wtedy możemy otrzymać fotografie na jakimś nośniku, nie zretuszowane i oczywiście nie w formie papierowej. Oczywiście możemy natknąć się na początkującego pasjonata, który za podobną kwotę zrobi w pełni profesjonalne zdjęcia z ich obróbką i w postaci albumu. Jeżeli jednak chcemy mieć pewność, że nasze zdjęcia ślubne będą znakomitą pamiątką, której nie będziemy musieli się wstydzić, to trzeba w fotografa zainwestować co najmniej 1,5 tys. zł. Możemy wtedy liczyć na jakość, a także na odbycie profesjonalnej sesji plenerowej, której rezultat jest często najchętniej oglądanym punktem albumu ślubnego.


Piękne miejsca Niska

W Nisku nie brakuje interesujących zakątków, gdzie można byłoby się pokusić o zdjęcia do ów sesji. Środowisko naturalne stwarza wiele możliwości do wykonania sielankowych ujęć. Przez teren gminy Nisko przepływa rzeka San, gdzie można zaaranżować romantyczną scenkę płynących na łodzi pary młodych i zakochanych ludzi. W pobliżu też znajduje się Puszcza Sandomierska z całym bogactwem urokliwych zakątków. Nie brak w tym regionie także cennych zabytków architektury. W pobliskim Nisku Zarzeczu, znajduje się zespół parkowo-pałacowy z dziewiętnastowiecznym dworem klasycystycznym, park dworski i leciwa dzwonnica w niedalekich Racławicach oraz dawny folwark Sopot w Nisku-Malcach.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top