Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Prezent ślubny – nie tylko pieniądze

prezent i lista prezentów ślubnych
Tak, pieniądze to uniwersalny, praktyczny prezent ślubny, który z pewnością będzie miły nowożeńcom. Trudno się jednak nie zgodzić z tym, że gotówka to prezent nieco typowy... Chcesz zaskoczyć Młodą Parę? Pozwól sobie na odrobinę fantazji i wybierz oryginalny prezent ślubny.

Choć tradycja wręczania pieniędzy na prezent ślubny jest dobrze zakorzeniona, a sam wybór uchodzi za najlepszy i jest preferowany przez większość nowożeńców, to warto czasem wyłamać się z tego schematu i zaskoczyć Młodą Parę niezwykłym prezentem ślubnym. Co w takim razie możemy sprezentować? Coś praktycznego czy może przeciwnie, podarek, który będzie spełnieniem marzeń?
 

Lista prezentów ślubnych

W naszym kraju przygotowywanie list prezentowych wciąż nie jest zbyt popularne, a czasem nawet uchodzi za nietakt. Skąd w takim razie goście mogą wiedzieć, co jest potrzebne nowożeńcom? Możemy założyć, że pewne sprzęty są przydatne dla każdego, ale lepiej przed zakupem podarunku zrobić obszerny wywiad, wypytując rodziców lub przyjaciół pary o to, jakie potrzeby mają nowożeńcy.

Prezent ślubny od bardzo bliskiej osoby

Jeśli jesteśmy dla Pary Młodej bardzo bliską osobą np. rodzicem, rodzeństwem, najlepszą przyjaciółką/przyjacielem, czy chrzestnym/chrzestną, w dobrym tonie jest podarowanie prezentu, który będzie inny niż wszystkie. Wszakże prezent ślubny od rodziców czy rodzeństwa ma nieco inne znaczenie niż pozostałe podarunki - jest niejako pomocą na nową drogę życia, niejednokrotnie wsparciem w budowaniu wspólnego miejsca na ziemi. Często jednak ta "wyjątkowość" sprowadza się do obdarowywania Młodych większą sumą pieniędzy, ale tak przecież być nie musi. Jako bliska osoba z pewnością dobrze znasz Młodą Parę i jej potrzeby, a więc zadanie powinno być dla Ciebie nieco łatwiejsze. Możemy postawić na zakup sprzętu AGD lub elektroniki. Warto jednak taki zakup skonsultować najpierw z pozostałymi członkami rodziny, aby się nie powtórzył.

Wycieczka jako prezent ślubny?

Godnym prezentem dla Panny Młodej na pewno będzie droga biżuteria albo dobrej jakości przedmioty do domu np. pościel, zestaw drogich sztućców, czy talerzy, które na pewno przydadzą się na nowej drodze życia. Jeśli stawiamy na wrażenia, zamiast przedmiotów można ufundować Parze podróż poślubną lub innego rodzaju wyjazd np. do SPA, albo opłacić usługi ekipy remontowej, która odświeży stare mieszkanie, czy dom. Opcji jest naprawdę wiele, prezent nie musi mieć wcale materialnej formy. Najważniejsze to zakupienie go po wcześniejszym poznaniu preferencji przyszłych małżonków, warto nawet wprost zapytać ich o to, czego potrzebują.

 

pomysł na prezent ślubny - z forum - wesele.com.pl


Pomysłowy prezent ślubny

Jeśli wybieramy się na ślub zwykłych znajomych lub dalszych członków naszej rodziny, na prezent wydamy mniej, choć i tak będzie to wydatek kilkuset złotych. Paradoksalnie mamy także znacznie większy wybór, bo możemy zdecydować się na bardziej kreatywny podarunek. Jeśli decydujemy się na zakup gadżetu do domu, może to być coś mniej spotykanego np. zestaw do sushi lub yerba mate, jeśli wiemy, że nowożeńcy interesują się zagraniczną kuchnią, albo gramofon z kilkoma płytami. Dobrym wyjściem będzie zakup dnia w SPA dla Pary albo krótkiego weekendowego wyjazdu. Inną opcją jest zakup kuponu z serii „wymarzony prezent”, dzięki któremu nasza Para może spędzić dzień na poligonie albo skoczyć ze spadochronem. Taki kupon to wydatek od 150 do 600 złotych, więc idealnie nadaje się na ślubny podarunek. Nie bądźmy jednak „zbyt kreatywni” i nie starajmy się zbytnio wyróżnić, odbiegając przy tym od preferencji nowożeńców. Może się okazać, że obdarowana para nie będzie chciała wykorzystać prezentu i jego zakup całkowicie minie się z celem.


Mały prezent na ślub

Coraz częściej nowożeńcy proszą, aby nie kupować im kwiatów, ale zamiast tego podarować im np. wino lub książkę. Nawet w takiej sytuacji wciąż mamy wybór - wino może być opatrzone etykietą stworzoną specjalnie dla nich, książka (tu wybór jest ogromny) może nieść wspaniałe przesłanie na nową drogę życia. Również niewielkim, a z pewnością miłym prezentem będzie voucher na masaż dla dwojga lub fantazyjny, niespotykany kwiat w doniczce. Aby nowe, wspólne życie było słodkie, podaruj Młodym ich ulubione słodycze. Zabawną metaforą szczęścia i pomyślności w finansach będzie kupon lotto. Ponadto, zadbaj o eleganckie opakowanie prezentu (najlepiej zrób to własnoręcznie) - estetyczny, nawet najskromniejszy prezent będzie cieszyć oko i sprawi radość Młodej Parze.

Warto jednak pamiętać, że niezależnie od tego, czy dajemy mały, czy duży prezent, potrzeby nowożeńców powinny stać na pierwszym miejscu. Nawet jeśli nie znamy ich zbyt dobrze, zadajmy sobie trochę trudu i dowiedzmy się, co mogłoby się im spodobać, tak aby prezent był trafiony i sprawił im prawdziwą radość.

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top