Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Prezent i podziękowania dla rodziców podczas ślubu

prezent dla rodziców - młoda para
Planując tak wielkie wydarzenie, jakim jest Wasz ślub, nie zapominajcie o kilku istotnych kwestiach, które łatwo jest przeoczyć. Jedną z nich stanowią podziękowania dla rodziców. To jedna z tych tradycji, których nie wypada pominąć organizując ślub i wesele. Dla rodziców, podziękowania są niezmiernie miłe i wzruszające. Zobacz jak złożyć podziękowania rodzicom.

Dawniej wyrazy wdzięczności składane były zawsze podczas wesela. "W ogromnej części imprez weselnych podczas życzeń dla rodziców pojawia się utwór 'Cudownych rodziców mam' Urszuli Sipińskiej- mówi nam Łukasz, który jest gitarzystą i frontmenem w jednym z zespołów weselnych z Olsztyna. - "Czasem Młodzi zamawiają utwory z młodości rodziców, aby sprawić im radość i zatańczyć razem z nimi w rytmie ich ulubionych piosenek".

Zabawne podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców to bardzo emocjonujący moment, podczas którego najczęściej pojawiają się łzy wzruszenia. Warto jest rozładować to napięcie decydując się na złożenie wyrazów wdzięczności w zabawnej formie. Składanie podziękowań dla rodziców wierszem to coraz częstszy zabieg - we wspólnie napisanym utworze Młodzi dziękują rodzicom za trud włożony w wychowanie i opiekę nad nimi. Aby rozluźnić atmosferę można pokusić się o dołączenie do tekstu kilku zabawnych wspomnień z dzieciństwa Pani Młodej i Pana Młodego.

Prezent dla rodziców

Z pewnością warto pamiętać o tym, by wraz z podziękowaniami, podarować rodzicom choćby niewielki prezent. Zwyczajowo są to kwiaty, ale coraz częściej pojawiają się nieco bardziej finezyjne formy. Część par rezygnuje z oficjalnych podziękowań podczas wesela, na rzecz uroczystej, choć kameralnej kolacji na którą zapraszają rodziców. Jest to również możliwość powspominania samego wesela, obejrzenia zdjęć z tego dnia, a także zafundowania rodzicom miłej niespodzianki.

Droższą, ale też o wiele bardziej efektowną formą, jest podarowanie rodzicom voucherów na pobyt w eleganckim hotelu czy SPA, podczas którego rodzice nowożeńców mogą się lepiej poznać, spędzić miło czas oraz odpocząć po stresujących przygotowaniach do wesela ich dzieci.

"Sympatycznym gestem będzie również podarowanie rodzicom kosza pełnego smakołyków, kwiatów, butelki wykwintnego alkoholu czy (bardziej żartobliwie) dyplomów lub śmiesznych figurek, które można zakupić w olsztyńskich sklepach ślubnych lub zamówić przez Internet." - podpowiada Pani Alicja, która prowadzi jedną z sal weselnych w Olsztynie.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top