Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Praktyczne porady jak udekorować salę weselną

Wystrój sali weselnej - pokrowce na krzesła - ślub
Gdy już zarezerwujecie salę weselną, przychodzi czas na stworzenie w niej klimatu, który najlepiej odda charakter Waszego wesela. Jak stworzyć pełen uroku klimat w sali, w której odbędzie się weselna impreza? Zobacz wskazówki, które pomogą Wam w przygotowaniach.

Warto podkreślić, że własnoręczne przygotowanie sali weselnej nadaje jej wyjątkowego charakteru. Przyozdabianie może być także wielką frajdą dla Was i Waszych przyjaciół. Od czego zatem zacząć? Oczywiście wybierając salę weselną warto wybrać taką, która już sama w sobie dobrze się prezentuje - ma to olbrzymie znaczenie i wpływ na ostateczne koszty i wynik Waszych starań.

Odpowiedni wybór sprawi, że już kilka bukietów na stołach i "kilka" balonów da niesamowity efekt. Jeżeli natomiast nie macie chęci i siły - zawsze możecie stwierdzić, że uwielbiacie minimalizm i ascetyczny wygląd.

Wystrój sali weselnej

Aspekty o które warto zadbać:

1. Temat przewodni.

Jest jednym z najważniejszych wyborów, który będzie towarzyszył Wam podczas każdego etapu przystrajania sali weselnej. Może nim być zarówno kolor, jak i kształt czy kwiaty. Inspiracje można znaleźć niemal we wszystkim co nas otacza, wystarczy włączyć kreatywność.

2. Kwiaty na sali weselnej.

Kwiaty stanowią nieodzowny element niemal wszystkich dekoracji, dlatego też warto zdecydować się na żywe (a nie sztuczne) bowiem będą się nie tylko najlepiej prezentować, ale także wprowadzą wyjątkową atmosferę. Gatunek wykorzystanych kwiatów może nawiązywać do tematu przewodniego, bądź po prostu bazować na tym co aktualnie jest na czasie.

Ostatecznie, najlepszym wyborem prawdopodobnie będzie wyprawa na giełdę kwiatową. Pozwoli nam to kupić dobrej jakości (świeże) kwiaty w stosunkowo niskiej cenie. Zakup kwiatów to jedno, drugie to przystrojenie nimi sali. To nie jest już tak proste i wymaga dużego nakładu sił. Oczywiście można zlecić to profesjonalnej florystce i mieć problem z głowy, ale będzie to dodatkowy koszt. Przy pomocy kwiatów z łatwością przystroicie stoły (zarówno dla gości, jak i Pary Młodej) oraz krzesła czy poręcze schodów.

3. Dekoracje stołów i krzeseł na sali weselnej.

Biały obrus to klasa sama w sobie. Ponadczasowy atrybut weselnej sali. Warto urozmaicić wygląd stołu poprzez dodanie "bieżniczka" biegnącego wzdłuż, po środku. Czasem stosuje się tzw. przekładki z różnych kolorów, co pozwala na wyrażenie indywidualnego charakteru każdej dużej uroczystości.

Poza wspomnianymi wcześniej wiązankami kwiatów, ciekawym pomysłem jest ich umieszczenie w wąskim wazonie - pozwoli to nie tylko uzyskać pożądany efekt, ale zaoszczędzić na powierzchni stołu. Można do niego wsypać drobne kulki (szklane, bezbarwne  bądź w różnych kolorach - zgodnie z motywem przewodnim) - taki zabieg dodatkowo uatrakcyjni kompozycję.

Coraz większą popularność zdobywają świece, których zapalenie po zmroku nadaje niesamowity klimat pomieszczeniu (oczywiście nie będzie to jedyne źródło światła). Środek stołu można ozdobić rozrzuconymi płatkami kwiatów (np. róż) - ostateczny efekt będzie wręcz powalający. Pokrowce na krzesła mają za zadanie podkreślić wagę imprezy i generalnie nadać wrażenia ciepła ślubnej sali. Oczywiście ich zastosowanie nie jest konieczne - wszystko zależy od preferencji Młodej Pary.

4. Dekoracja sufitów oraz ścian.

Prawdopodobnie jest to najtrudniejsze zadanie, jednak przy odrobinie chęci, nic nie jest niemożliwe. Ciekawym sposobem na ozdobienie ścian, filarów oraz sufitu jest wykorzystanie materiałów, które po odpowiednim podpięciu stworzą ciekawy baldachim nad stołami, co optycznie obniży sufit i sprawi, że nawet duża sala będzie sprawiała wrażenie o wiele przytulniejszej. Innym pomysłem jest zrobienie wstęg (w odpowiednio dobranej kolorystyce), które mogą posłużyć do dekoracji krzeseł, poręczy bądź filarów.

źródło: dekoracja sali weselnej - Ślubna Planeta

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top