Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Poszukaj dobrego fotografa ślubnego

Poszukaj dobrego fotografa ślubnego
Aby przygotować niezapomniane wesele i piękny ślub potrzeba nam nie tylko sporej gotówki ale także sporo pracy i pomysłowości. Aby wesele nie był tendencyjne i się czymś wyróżniało coraz więcej par poszukuje różnego rodzaju rozwiązań, które zagwarantują przyjęciu to, że będzie ono wyjątkowe.

Również uwiecznienie tego wesela powinno być wyjątkowe. Dlatego fotograf na wesele czy kamerzysta do już standard na weselach. Ale fotograf fotografowi nierówny. Branża fotografii ślubnej jest zasypywana ostatnio fotografami amatorami, którzy nie zawsze wykonują swoje usługi z oddaniem i przekonaniem. A zdjęcia ślubne to przecież pamiątka dla młodych na całe życie, zatem powinny być one jak najlepszej jakości i jak najlepiej wykonane. Niestety, aby znaleźć dobrego fotografa trzeba trochę poszukać wśród ofert. Dobrym pomysłem jest zaangażowanie z takie zdjęcia młodych fotografów, mają oni świeże spojrzenie i mnóstwo pomysłów. A do tego z racji małego doświadczenia nie wymagają wygórowanej zapłaty za wykonane zdjęcia.


Nowe wymagania

Przyszłe panny młode często życzą sobie, aby profesjonalista z aparatem towarzyszył jej już podczas wizyty u fryzjera i makijażystki. Istotną zmianą jest także to, że prawie wcale nie robi się już sesji studyjnych. Młodzi wolą bowiem zdjęcia wykonywane w plenerze. Na taką sesję na ogół umawiają się z fotografem kilka dni po wselu – tak jest o wiele wygodniej, bo zwykle trzeba gdzieś dojechać, zaś sama sesja trwa kilka godzin, dlatego w dniu ślubu nie ma na to czasu. Jakie miejsca są najchętniej wybierane? Wiele zależy od tego, gdzie mieszkają nowożeńcy, gdyż zazwyczaj zdjęcia robione są dość blisko miejsca zamieszkania (np. w lesie, w górach, w ogrodzie, nad wodą, na zamku). Bywa jednak i tak, że ludzie jadą wraz z fotografem przez pół Polski, bo bardzo zależy im na fotografiach nad Bałtykiem czy w Zakopanem.


Oryginalne miejsca na sesje ślubne

Coraz częściej wybierane są także nieszablonowe miejsca. Należą do nich stare domy, ruiny budynków, opuszczone fabryki, boiska sportowe. Wiele zależy również od tego, czym zajmują się młodzi, gdzie lub w jakich okolicznościach się poznali, itp. Jeśli nie macie własnego, oryginalnego pomysłu na plener ślubny, porozmawiajcie z fotografem. On na pewno zaproponuje Wam przynajmniej kilka miejsc godnych polecenia.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top