Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Porywające zdjęcia ślubne

Porywające zdjęcia ślubne
Sesja plenerowa to w ostatnich latach bardzo popularna forma fotografii ślubnej. Pozwala ona zachować w pamięci niepowtarzalne chwile związane z dniem ślubu. Fotografie te są inne niż reportażowe. Obrazy z plenerów pokazują prawdziwą naturę młodych małżonków – ich spontaniczność i młodzieńczą werwę.

Zdjęcia ślubne to pamiątki, które w naszych domach zajmują szczególne miejsce. To one po latach pozwalają nam powrócić myślą do wspaniałych momentów dnie ślubu i weselnych uciech. O młodzieńczym entuzjazmie i polocie przypomną nam zdjęcia z sesji plenerowej, które często stanowią najciekawszy fragment albumu ślubnego.


Fotograf i jego umiejętności

O tym czy sesja plenerowa będzie udana decydują nie tylko od umiejętności fotografa ale i nasza chęć do plenerowych „igraszek”. Ważny jest tez dobór odpowiedniego miejsca dla tych zdjęć. Za tło plenerowych fotografii powinniśmy wybrać miejsce, w którym czujemy się swobodnie. Tłem naszych zdjęć może stać się niemalże każdy zakątek. Mogą to być okoliczne obiekty zabytkowe, dworzec kolejowy, łąka, plaża nad morzem, podziemia i ruiny zamku, stodoła rolnika czy ławka w parku.


Miejskie zakątki mogą inspirować

Popularne są też zdjęcia w przestrzeni miejskiej. Młode Pary by uzyskać aurę awangardy udają się na zdjęcia do opuszczonej fabryki albo szukają inspiracji wśród zaniedbanych i surowych scenerii miejskich kamienic. Często nowożeńcy decydują się na szczyptę szaleństwa w postaci skoku na bungie, wspólnego nurkowania, czy wspinaczki do przeznaczonej dla tego celu ścianie. Czym bardziej niekonwencjonalne ujęcia, tym głębiej pozostają w naszej pamięci i tym chętniej do nich powracamy. Objawem skrajnej ekscentryczności są także zdjęcia z nocy poślubnej. Co bardziej odważne pary decydują się na ten krok, a rynek pokazuje, że jest ich coraz więcej.


Kolbuszowa - plenery ślubne

W Kolbuszowej nie brak ciekawych miejsc, gdzie można wykonać kilka interesujących ujęć. Intrygująco z pewnością wyglądałyby zdjęcia ślubne wykonane w miejscowym skansenie, który jest rekonstrukcją tutejszej wsi sprzed 200 lat. Znajduje się tutaj ówczesna szkoła, młyn wodny, karczma i wiatraki. To idealna przestrzeń dla aranżacji ciekawej sesji, z historią wsi tle. Ponadto warto pofatygować się na miejscowy rynek wraz zabytkową studnią i otaczającą plac zabudową. W pobliskiej Weryni znajduje się okazały pałac Tyszkiewiczów.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top