Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Pomysł na wspólne życie

Pomysł na wspólne życie
Po wspaniałych wydarzeniach z dnia ślubu i spędzonych miłych chwilach podczas poślubnej podróży przychodzi czas na wspólne życie już jako państwo młodzi. Jak kontynuować te wspaniałe chwile uwiecznione przez ślub?

Wami miesiące żmudnych przygotowań. Zaprosiliście gości, przysięgaliście, że aż do śmierci będziecie darzyć się miłością. Były to niezwykle wzruszające chwile. Teraz, gdy emocje już zdecydowanie opadły, przyszedł czas na prozę życia. Wy jednak możecie sprawić, że ta proza zamieni się w poezję.

Wszystko jest nowością


Jeśli zamieszkaliście razem dopiero po ślubie, początkowo nadmiar nowych obowiązków może Was przytłaczać. Musicie jednak nauczyć się celebrować wspólnie spędzone chwile. Jeśli oboje pracujecie, na pewno czasu, który macie tylko dla siebie, wciąż jest zbyt mało. Skoro zatem nie można bazować na ilości, lepiej od razu postawić na jakość. Wspólne kolacje (albo śniadania) mogą stać się Waszym rytuałem.


Podział obowiązków

Możecie ustalić, że jednego dnia przygotowuje je żona, a kolejnego mąż albo po prostu to z Was, które ma akurat więcej czasu. Postarajcie się włożyć w ten posiłek sporo miłości. I nie chodzi tutaj o kolację z pięciu dań, lecz o to, by się starać dla drugiej osoby.
Zresztą nie tylko w kwestii posiłków. Postarajcie się jak najczęściej wychodzić z domu. Wybierzcie się na wspólny spacer, na przejażdżkę rowerową, do kina, teatru czy restauracji.


Własne "ja" realizowane wspólnie

Dobrze, jeśli każde z nas będzie miało też coś „swojego” – taką cząstkę, która będzie tylko jego. Realizujcie swoje pasje. Związek małżeński nie powinien Was w żaden sposób hamować, ograniczać. Żona może np. chodzić na aerobik, a mąż na mecze z kolegami.
Starajcie się wciąż o siebie nawzajem zabiegać – jak robiliście to na początku związku. Małżeństwo to przecież także początek – Waszej wspólnej drogi.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top