Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Pomysł jest najważniejszy

Pomysł jest najważniejszy
Powodzenie takiej sesji zależy nie tylko od umiejętności fotografa, ale i od nas samych. Liczy się otwartość umysłu i odwaga by zrobić coś nieszablonowego. Plenery można odbywać w różnorakich przestrzeniach. Najczęściej tłem tych zdjęć staje się łono przyrody.

Sielankowa przestrzeń lasu, łąki czy brzegu jeziora jest polem do zaaranżowania ciekawych sesji. Także przestrzeń miasta jest intrygującym miejscem by uwiecznić młodych małżonków. Pary Młode najczęściej fotografują się na tle charakterystycznych punktów dla danego miasta, w towarzystwie obiektów zabytkowych albo w miejscach, które kojarzone są z początkami ich związku.


Intrygujące zdjęcia

Warto jednak zdobyć się na coś niekonwencjonalnego może nawet szalonego. Młode Pary prześcigają się w ciekawych pomysłach. Coraz popularniejsze są zdjęcia z pogranicza awangardy. Młodzi małżonkowie w pełnym rynsztunku ślubnym udają się np. do opuszczonej fabryki, by tam przy starych, zakurzonych maszynach produkcyjnych wykonać kilka ujęć. Intrygująco wypada w tym wydaniu niewinna biel sukni Panny Młodej, z otaczającą surowością starej i zapomnianej budowli. Także na wsiach znajdzie się kilka zakątków, które mogą dać powalający efekt. Przestrzeń taka obfituje w stare stodoły, w których zalegają nieużywane urządzenia rolnicze, a te przecież mogą stać się impulsem do zaaranżowania gospodarskiej scenki małżeńskiej, którą uwieczni fotograf.


Pasja pary pomysłem na sesję ślubną

Także pasje małżonków stają się częstym motywem przewodnim pleneru. Miłośnicy ekstremalnych doznań skoczą z bungie, zanurkują pod wodą, albo skoczą ze spadochronem. Stali bywalcy kina czy teatru wykorzystają właśnie te przestrzenie by uwiecznić dzień ślubu. Fanatyczni kibice sportowi chętnie zaś sfotografują się na boisku do piłki nożnej. Pasjonaci motoryzacji wypożyczą na okazję sesji zdjęciowej jakiś ciekawy pojazd. Jak widać powodzenie sesji zależy nie tylko od umiejętności fotografa, ale i pomysłowości Pary Młodej. Czym idea zdjęć w plenerze bardziej oryginalna, tym bardziej powalający jest efekt końcowy.


Choszczno - idealne plenery

W Choszcznie można znaleźć wiele miejsc, które mogą stać się atrakcyjnym tłem zdjęć ślubnych. Głównym walorem przyrodniczym miasta są pobliskie jeziora: Raduń i Żeńska, a także położone w samym centrum miasta jezioro Kluki. Wokół tego ostatniego rozciąga się długa na10 km promenada. Jest tutaj także plaża miejska, jak również przystań sprzętów wodnych, które także można ciekawie wykorzystać w kontekście zdjęć plenerowych.


A może na dworcu?

Miasto obfituje także w cenne zabytki. Z ciekawszych miejsc warto udać się na nieźle zachowane mury obronne z XIV i XV wieku i barbakan z tego samego okresu, znajdujący się przy bibliotece miejskiej. Ponadto oko obiektywu powinno polubić urokliwy dworzec kolejowy z XIX stulecia, młyn gospodarczy z tegoż samego wieku znajdujący się przy ulicy Fredry, czy ponad stuletnią wieżę ciśnień przy ulicy Niedziałkowskiego.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top