Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Podziękowania dla rodziców

kwiaty - podziękowania dla rodziców - wesele.com.pl
Ślub to wyjątkowy dzień, który często nie byłby tak pięknym wydarzeniem, gdyby nie pomoc naszych rodziców. Podobnie my nie bylibyśmy ludźmi, którymi jesteśmy, gdyby nie to jak wychowali nas rodzice, jak dbali o naszą edukację, jak wspierali nas przez cały ten czas. W dniu ślubu możemy podziękować im za ich pomoc i bezwarunkową miłość - od teraz dbać o nas będzie mąż lub żona. Zobacz jak możesz złożyć podziękowania rodzicom.

Moment ślubu, symbolicznego opuszczenia domu, to tak naprawdę chwila, w której wychodzimy spod opiekuńczych skrzydeł rodziców. Dom rodzinny staje się miejscem, gdzie będziemy wracać by dbać o naszych rodziców jednak my sami wraz z Żoną lub Mężem będziemy tworzyć nową rodzinę. Samodzielność to głębokie, częstokroć burzliwe wody, dlatego przez lata nasi rodzice przygotowywali nas do tej niezależności, co często wiązało się z naszym buntem. Teraz, gdy jesteśmy dorośli i gotowi na to by samemu założyć rodzinę, podziękujmy naszym rodzicom za trud włożony w nasze wychowanie, za opiekę i wsparcie.

Podziękowania ślubne dla rodziców

Najczęściej osobami, które najbardziej pomagają Młodym w organizacji wesela są właśnie rodzice. Mimo to warto część wesela dotyczącą podziękowań dla rodziców zachować w tajemnicy do samego końca. Składanie życzeń rodzicom Państwa Młodych przez nowożeńców jest tradycją, ale to w jaki sposób to zrobicie może sprawić, że Wasze podziękowania i życzenia będą absolutnie wyjątkowe. Przede wszystkim wykorzystajcie element zaskoczenia i poczucie humoru.

Jak podziękować rodzicom?

Czy wystarczą zwykłe kwiaty i kilka słów toastu? Z pewnością tak, ale to niejako podstawa. Najczęściej życzenia mają miejsce tuż po oczepinach. Po złożeniu życzeń na weselach najczęściej grany jest utwór "Cudownych rodziców mam" Urszuli Sipińskiej, a Państwo Młodzi i ich rodzice trzymając się za ręce tańczą do jej melodii. Goście otaczają ich wówczas kołem i tańczą razem z nimi. Mimo, iż scenariusz jest dość standardowy, rodzice z pewnością będą wzruszeni, bo wszakże nie na co dzień nasze dziecko bierze ślub. Na koniec na uczestników spada deszcz balonów i konfetti. Wszystko to sprawia, że część wesela przeznaczona dla rodziców staje się wyrazista i niezapomniana.

Ten moment można również uświetnić pokazem zdjęć od dzieciństwa po dorosłość, fragmentami rodzinnych filmów i wspólnych zdjęć nowożeńców. Atmosferę rozweselą zabawne podpisy i komentarze. 

Podziękowanie rodzicom poza weselem

Bywa również, że Pary Młode decydują się na bardziej intymną atmosferę podziękowań. Przed lub po ślubie zapraszają na kameralną kolację w ekskluzywnej restauracji albo organizują taki wieczór w domu. Można rodziców zaprosić na wspólną wycieczkę, wyprawę, czy na weekendowy pobyt w SPA. Jeśli nas na to stać, możemy także ufundować rodzicom wycieczkę zgodną z ich upodobaniami. Warto zatroszczyć się także o jakiś prezent upamiętniający dzień usamodzielnienia ich pociech. Może to być album ze zdjęciami, tablica pamiątkowa, obraz i inne przedmioty symbolizujące ten wyjątkowy dzień.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top