Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Podziękowania dla gości

Podziękowania dla gości
Wesele to nie tylko prezenty dla młodej pary, ale także upominki dla gości. Chcemy przecież odwdzięczyć się za przybycie na naszą uroczystość. Co kupić, żeby sprawiło im to przyjemność i nie było zbędnym bibelotem?

Moda na wręczanie prezencików przywędrowała do nas z zachodu. Kiedyś tylko widywaliśmy na filmach, jak goście rozpakowują małe gadżety leżące przy ich talerzu, ale i u nas stało się to od kilku lat tradycją. Kiedy jednak przychodzi do kompletowania upominków, zastanawiamy się, co byłoby najodpowiedniejsze. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, ile chcemy wydać. Od kwoty też oczywiście zależeć będzie jakość. Poza tym ważny jest charakter wesela i upodobania państwa młodych, ponieważ ich gust i to, co lubią decyduje o tym, co dostanie gość.


Najbardziej popularne upominki to:

 • migdały w woreczku z organzy, symbolizują one nieustającą miłość. Tradycja wręczania migdałów wywodzi się ze starożytnej Grecji. Na ogół wręcza się trzy na znak: zdrowia, szczęścia, miłości, pomyślności i długiego życia.
   
 • figurki z gipsu, najczęściej aniołki czy podkówki, które zostawia się przy talerzu same lub w celofanowym woreczku, do którego dopięta jest karteczka z podziękowaniem. Można takie nabyć na krakowskiej giełdzie w Bronowicach.
   
 • słodkości zawinięte w celofan lub czekoladki z inicjałami bądź całymi imionami państwa młodych. Możemy zamówić takie spersonalizowane praliny, które będą bardzo eleganckim akcentem.
   
 • zdjęcia z podziękowaniem lub już po weselu płyta DVD dla każdego z filmem lub zdjęciami fotografa i ewentualnymi dodatkowymi podziękami w formie pisemnej lub na nagraniu.
Polecamy porady i artykuły
 • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top