Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Plenerowy zawrót głowy

Plenerowy zawrót głowy
Ślub i wesele to ogromne przedsięwzięcie, któremu narzeczeni poświęcają mnóstwo czasu. Jednym trybików tej machiny jest fotograf. To dzięki niemu po latach z rozrzewnieniem wspominamy podniosłe chwile ślubu i wesela. Warto zatroszczyć się aby nasz ślub utrwalał aparatem fachowiec najwyższej klasy.

Narzeczeni często korzystają z porad najbliższych i przyjaciół przy doborze odpowiedniego fachowca. Gdy jednak nie możemy liczyć na angaż sprawdzonego fotografa, to rozpoczynamy żmudne poszukiwania. Żmudne, bo raczej nie powinno się od razu „rzucać” na łakomy kąsek, który wygląda z wierzchu smakowicie, lecz w rzeczywistości może okazać się gorzką pułapką. Pierwsze swoje kroki kierujemy na ogół w przestrzeń Internetu. Tam możemy wstępnie zweryfikować umiejętności i styl fotografów na podstawie zamieszczanych tam portfolio. Raczej nie warto kierować się opiniami zawartymi na różnego autoramentu forach ślubnych. Ta przestrzeń stanowi często pole bitwy zwalczających się firm fotograficznych, choć znajdują się tam również rzeczowe i szczere opinie. Kwestia naszego wyczucia, którą opinię uznamy za prawdziwą.


Osobiste spotkanie podstawą wyboru

Kolejnym krokiem powinno być spotkanie osobiste ze specjalistą, niezależnie od tego jak dobre wrażenie wywarł na nas jego sieciowy imaż. Ten szybko może prysnąć w czasie rozmowy oko w oko. Osobiste spotkanie otwiera przed nami kolejne możliwości weryfikacji rzeczywistych umiejętności fotografa. W pierwszej kolejności powinniśmy spytać potencjalnego usługodawcę jakim sprzętem fotograficznym dysponuje, czy ma zapasowy aparat na wypadek awarii pierwszego, jakim komputerem i programami do obróbki zdjęć dysponuje i czy ewentualnie posiada dodatkowe oświetlenie.


Wgląd w same zdjęcia

Poprośmy także o szerszą pulę zdjęć, niżeli tą którą mieliśmy do wglądu na witrynie fotografa. Tam często widzimy tylko perełki danego fachowca, a warto sprawdzić czy spec utrzymuje mniej więcej podobny poziom zdjęć. Chcielibyśmy przecież aby nasze obrazy były jednakowo znakomite. Na koniec rozmowy postarajmy się o kontakt do ostatnich klientów fotografa, tak by móc ich bezpośrednio zapytać o opinię.


Ustalenie szczegółów z fotografem

Gdy zdecydujemy się na solidnego fachowca w tej branży to musimy się liczyć z wydatkiem co najmniej 1,5 tys. zł. Przed podpisaniem umowy z wybranym fotografem, zapytajmy go o kolejne szczegóły. Czy w następstwie jakiś nieoczekiwanych zdarzeń zapewni zastępstwo i do której godziny będzie sprawował swoje zadania. Często się zdarza, że wynajęty fachowiec po oczepinach czmycha ukradkiem i na jego aparacie brak ciekawych wydarzeń z kolejnych etapów biesiady weselnej. Zapytajmy też czy usługodawca nie wlicza do kosztów swojej pracy dojazdów do domu Panny Młodej, do kościoła czy domu weselnego.


Pomysłowa sesja plenerowa

Jednym z elementów, które w swoich pakietach zawierają usługi fotografa jest sesja plenerowa. Ciekawych miejsc na odbycie tego rodzaju zdjęć nie brakuje w Lubaczowie. Znakomicie prezentuje się miejscowy ratusz, który powstał w 1889. Zburzony w I wojnie światowej. Ponownie wzniesiono jego mury w latach 20. ubiegłego wieku. Ponadto latem pięknie zielenieje tutaj rynek. Z ciekawych obiektów na uwagę Pary Młodej powinien zasłużyć zabytkowy dworzec kolejowy z równie leciwą wieżą ciśnień. Ponadto warto udać się na wzgórze zamkowe z zabudową dworską i widocznymi tam pozostałości zamku i fortyfikacji z XVI-XVII wieku. Jest tam również spichrz z początku XIX wieku (obecnie muzeum) i park założony po 1915.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top