Plenerowy urok małego miasteczka
Najpierw należy wnikliwie przejrzeć oferty różnorakich speców od fotografiki. Często narzeczeni decydują się na fotografa z polecenia. To najczęstsza forma zatrudniania tego typu fachowców. Jeżeli jednak nie mamy takiej furtki, to pierwsze swoje poszukiwawcze kroki kierujemy w przestrzeń Internetu.
Portfolia fotografów
Tam możemy obejrzeć portfolia, czyli najlepsze zdjęcia fotografów. Jeżeli, któraś seria zdjęć wpadnie nam wyjątkowo w oko, to nie czekajmy zbyt długo tylko chwytajmy za telefon i dzwońmy. Warto jednak nie podejmować pochopnych decyzji, a umówić się jeszcze na dodatkowe spotkanie. Wtedy można poznać szerszy wachlarz dokonań fotografa i zobaczyć jakim sprzętem dysponuje. Można te zasięgnąć opinii na temat wybranego specjalisty. Nie polecamy for internetowych, gdzie można natknąć się na wypowiedzi zupełnie przypadkowych osób. Lepiej poprosić samego fotografa o kontakt do ostatnich jego klientów i tam zasięgnąć informacji.
Ciekawe opinie
Jeżeli opinie będą pozytywne, to można przejść do formalności związanych z podpisaniem umowy. Tutaj też należy wypytać o szereg szczegółów. Na początek można uzgodnić cenę usługi i co w jej skład wchodzi. Trzeba dowiedzieć się ile dostaniemy odbitek i jaka będzie ilość wykonanych zdjęć. Warto też zabezpieczyć się na wypadek nieoczekiwanej absencji fotografa lub awarii sprzętu. Należy też ustalić konkretny termin sesji plenerowej, o ile na taką się zdecydujemy.
Białobrzegi i wspaniałe plenery
Interesujących miejsc na odbycie zdjęć ślubnych w plenerze nie brakuje w Białobrzegach. Przez tą mazowiecką miejscowość przepływa jedna z najczystszych rzek w kraju, a mianowicie Pilica. Nieuregulowany ciek wodny tworzy naturalnie dzikie zakątki, które mogą stać się znakomitym tłem sielankowych zdjęć ślubnych. Także mosty nad tą urokliwą rzeką są niezwykle romantyczną przestrzenią, wprost stworzoną dla sfotografowania dwóch młodych, kochających się ludzi. Szczególnie spektakularną budowlą jest pochodzący z okresu międzywojennego most żelbetonowy (jedna z największych budowli tego okresu w Polsce).
Wspaniałe zabytki
Swoim urokiem kuszą zabytkowe kamieniczki z okresu międzywojennego (ul. Krakowska, ul. Żeromskiego, ul. Rzemieślnicza i inne). Ponadto w pobliskiej Jasionnej wart uwagi obiektywu aparatu fotograficznego jest zabytkowy drewniany kościółek z dzwonnicą z XVII w. przebudowany i odnowiony w wieku XX. W Suchej Szlacheckiej znajdują się natomiast stoją dwa zabytkowe pałace z XIX i XX w. z parkiem budowane przez rodzinę Wodzyńskich. Obok zabytkowy spichlerz z końca XIX w. Ozdobą nieodległego Stawiszyna jest zabytkowy pałac i park z końca XIX w. W Borkach – dzielnicy Białobrzegów – znajduje się drewniany młyn z końca XIX w. na rzece Pierzchni.
Autor: Paweł Hetnał