Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Plenerowe uroki małych miasteczek

Plenerowe uroki małych miasteczek
Wybór fotografa na ślub nie należy do najłatwiejszych. W dobie współczesnej elektroniki, za aparat chwyta wielu ludzi, którzy nie zawsze potrafią robić zdjęcia. Trzeba wnikliwie przeanalizować rynek, by nasza pamiątka na całe życie, nie stała się wstydliwym albumem zdjęć, który najchętniej ukrylibyśmy przed całym światem.

Na początku warto sobie dookreślić, jakim budżetem weselnym dysponujemy i jakie wymagania mamy wobec fotografa. Niektórzy narzeczeni uważają, że zdjęcia na ich ślubie i weselu może zrobić sąsiad, znajomy bądź kuzyn. Wszystko jest pod kontrolą jeżeli ci bliscy mają pojęcie o fotografii ślubnej, ale najczęściej są to zupełni laicy. Ponadto goście na weselu chcą się bawić, czasami gdzieś umkną na kieliszek wódki, poprzez co omijają ważne momenty ceremonii. Efektem takich zabiegów oszczędnościowych są fatalne zdjęcia-źle skadrowane, mają jakieś dziwne plamy z opalcowanego obiektywu albo są fatalnie doświetlone. Takiej pamiątki z pewnością nie chce nikt.


Wybór właściwej osoby

Gdy już wiemy, że chcemy zatrudnić fachowca i mamy na to odpowiednie środki, to też nie możemy brać pierwszego z brzegu fotografa. Jeżeli chcemy postawić na jakość to musimy też liczyć się ze sporym uszczupleniem grubości naszego portfela. W przypadku fotografów ślubnych, cena na ogół idzie w parze z jakością wykonanych usług. Zdarzają się jednak pasjonaci, którzy schodzą zdecydowanie poniżej 2 tys. złotych i wykonują oraz obrabiają w sposób znakomity swoje dzieła.


Duża konkurencja na rynku

Rynek ślubny przepełniony jest ofertami różnej klasy specjalistów. Najlepiej gdy swoje poszukiwania rozpoczniemy w internecie. Tam będziemy mieli sposobność przejrzenia portfolio kolejnych fotografów. Gdy wpadną nam w oko dokonania kilku fachowców, to aby wyłonić tego jedynego powinniśmy umówić się ze wszystkimi na rozmowę. Poznamy wtedy charakter fotografa, będziemy mieli okazję obejrzeć szersze spektrum dokonań fachowca, a także na własne oczy będziemy mogli zweryfikować czy dysponuje sprzętem na odpowiednim poziomie. Jeżeli planujemy sesję plenerową, to zwróćmy baczniejszą uwagę właśnie na tego rodzaju ujęcia. Możemy wtedy zaobserwować jak dany fotograf radzi sobie w bardziej frywolnej przestrzeni, gdzie trzeba często wykazać się zmysłem artysty i jak dobiera przestrzeń dla zdjęć.


Wspaniałe miejsca w Broku

Ciekawych miejsc dla wykonania zdjęć sesji plenerowej nie brakuje w Broku. Mnóstwo tutaj pięknych zaułków na łonie przyrody. Z aparatem fotograficznym warto wybrać się nad brzeg Bugu i Broku. Nie brak w tej mazowieckiej miejscowości cennych i jakże efektownych zabytków architektury. Na szczególną uwagę obiektywu zasługują: gotycko-renesansowy kościół z lat 1542-1560 roku projektu Jana Baptysty Wenecjanina, ruiny zamku biskupów płockich, klasycystyczny ratusz zbudowany w pierwszej fazie XIX wieku, a także domy pochodzące z tego samego stulecia, stojące przy Placu Kościelnym.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top