Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Plenerowe bogactwo Krosna

Plenerowe bogactwo Krosna
Przestrzeń zdjęć plenerowych jest niemalże tak samo ważna jak postawa fotografowanych ludzi. Para Młoda winna być rozluźniona i pełna wigoru, a takie zachowanie da tylko miejsce gdzie młodzi poczują się swobodnie.

Nowożeńcy za tło swoich zdjęć ślubnych obierają przeróżne miejsca. Może to być łono przyrody, ulice miasta, albo ławka w parku gdzie zakochani po raz pierwszy obdzielili się pocałunkami. Wiele tutaj zależy od pomysłowości fotografa jak i Pary Młodej.


Wybór tła do pięknych kadrów ślubnych

Zdjęcia plenerowe często zdradzają temperament pary. Jedni są ckliwi i romantyczni, dlatego tez sfotografują się cichaczem w jakimś urokliwym zakątku miasta wśród lokalnych zabytków, albo rozsiądą się na łące pełnej kwiatów. Dusze artystyczne będą szukać awangardy i szczypty sztuki w swoich fotografiach. Za tło obiorą sobie więc ruiny zamku, opuszczoną fabrykę, albo uliczki pomiędzy starymi i zaniedbanymi nieco kamienicami. Pary Młode o niespokojnych duszach będą chciały się czymś wykazać i wyróżnić się wśród innych. Skoczą więc na bungie, urządzą brawurową przejażdżkę konną, albo wjadą quadem na pełną błota leśną ścieżkę.


Krosno i propozycje ciekawych miejsc

Interesujących miejsc na odbycie ów sesji nie brakuje w Krośnie. W tym mieście leżącym w Beskidzie Niskim, na szczególną uwagę zasługuje rynek. W okalających rynek kamienicach znajdują się piękne podcienie liczące steki lat. Porą wieczorną są one znakomicie oświetlone, poprzez co można tutaj odbyć nocną sesję w iście bajkowej scenerii. Porą wieczorową znakomicie też prezentuje się oświetlona fontanna w kształcie kwiatu i pamiętająca średniowiecze studnia. Na uwagę obiektywu zasługują też takie obiekty jak: dom „Pod Zegarem”, stara fabryka zegarów wieżowych, dawny pałac Biskupi, czy dawny gmach Kolegium Jezuickiego. W Krośnie widać również pozostałości dawnych fortyfikacji, które możemy zobaczyć przy ulicy Podwale.


Architektoniczne "smaczki"

Ponadto swoim powabem architektonicznym kuszą fasady innych zabytkowych obiektów w mieście jak: gmach Sądu przy ulicy Sienkiewicza, dawny budynek Towarzystwa Zaliczkowego przy ulicy Kapucyńskiej czy dom malarza Stanisława Bergmana przy ulicy Staszica. Nie sposób nie wspomnieć o całym kompleksie najstarszych obiektów w mieście jakimi są przepiękne kościoły: Kapucynów, Farny, czy ojców Franciszkanów. Krosno znajduje się również na transgranicznym szlaku naftowym. Każda Para Młoda może więc pokusić się o interesujące ujęcia na tle szybów naftowych czy urządzeń kopalnianych.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top