Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Plenerowa sesja zdjęciowa w Świętochłowicach

Plenerowa sesja zdjęciowa w Świętochłowicach
Ślub i wesele to szczególny czas w życiu każdego człowieka, który warto uwiecznić na fotografiach. Coraz częściej pary decydują się na plenerowe sesje zdjęciowe, które obecnie stają się coraz bardziej szalone i niezwykłe. W dzisiejszych czasach, coraz częściej odchodzi się od zdjęć studyjnych, wykonywanych na sztucznym tle.

Obecnie, powodzeniem cieszą się oryginalne zdjęcia, wykonywane w nietypowej scenerii. Sesji zdjęciowej w plenerze towarzyszy zawsze wiele emocji, a łono natury sprzyja swobodnemu samopoczuciu oraz naturalności, która ma szczególne znaczenie podczas zdjęć. Do najbardziej upodobanych na tą okoliczność miejsc należą parki, skwery, czy też jeziora, a bardziej ekstrawaganckie pary, za tło swojej sesji obierają dworzec, centrum handlowe, a nawet ruiny opuszczonych budynków. Przy odrobinie fantazji, zaangażowania oraz umiejętnemu skomponowaniu pary młodej z otoczeniem, można uzyskać naprawdę zaskakujące efekty. Jeśli planujecie zorganizować Waszą sesję ślubną w Świętochłowicach, to warto już wcześniej zastanowić się, gdzie moglibyście udać się z fotografem.
 

Gdzie się udać?

Świętochłowice to miasto, gdzie znajduje się wiele ciekawych miejsc. Za tło Waszych ślubnych fotografii posłużyć mogą kamienice zwane familokami, których powstanie datuje się na drugą połowę XIX wieku i początek wieku XX. Są to charakterystyczne budynki, które wchodziły w skład osiedli robotniczych. Ciekawym miejscem jest również znajdująca się przy ulicy Katowickiej Wieża ciśnień, powstała w 1909 roku, która zaliczana jest do zabytków architektury. Obiekt charakteryzuje się spiralnymi schodami, biegnącymi wzdłuż ścian, kopulastym dachem z lukarnami oraz unikatowym zbiornikiem na szczycie wieży.
 

Ciekawe świętochłowickie obiekty

Przy ulicy Łagiewnickiej w Świętochłowicach-Chropaczewie mieści się Ratusz, zbudowany jest w stylu neogotyckim. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj zdobiona dekoracjami, charakterystyczna wieżyczka narożna. Wyjątkowe tło fotografii w Świętochłowicach stworzyć może także Pałac, który mieście się w dzielnicy Piaśniki. Powstał on w 1859 roku. Wokół pałacu znajduje się park z charakterystycznym schronem, wybudowanym w czasach wojennych. Mieszczące się na terenie miasta polskie schrony bojowe, mają wartość historyczną i zabytkową. Za tło Waszej sesji posłużyć mogą także mieszczący się na terenie dawnych Zakładów Cynkowych "Silesia" w Lipinach, Zespół walcowni cynku, powstały w drugiej połowie XIX wieku oraz charakterystyczny Dworek z XVIII wieku.
 

Poza miastem

Wasz plener nie musi się jednak odbywać w samych Świętochłowicach, gdyż w okolicy również wyróżniamy wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Śląski Ogród Zoologiczny, znajdujący się w Chorzowie. Na terenie Parku istnieje także skansen, składający się z blisko 70 zabytkowych drewnianych obiektów architektury wiejskiej i małomiasteczkowej. Do szczególnie upodobanych przez pary młode miejsc, należy również deptak główny w Chorzowie oraz usytuowany w samym centrum miasta Park Róż. Nietypowa sesja ślubna w plenerze jest doskonałym przykładem na to, iż sesja zdjęciowa nie musi być nudna, a dzięki nowatorskim pomysłom w Waszym albumie może znaleźć się wyjątkowa pamiątka, w postaci niecodziennych zdjęć ślubnych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top