Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Plenerowa sesja zdjęciowa

Plenerowa sesja zdjęciowa
Zamość jest wyjątkowym miastem, posiadającym wiele magicznych miejsc, które idealnie nadają się na sesję plenerową. Jeśli się na nią zdecydujecie, z pewnością uzyskacie wyjątkową pamiątkę z tak szczególnego dnia!

Zamość jest szczególnym miastem, powstałym w 1579 roku, które ze względu na starannie zaplanowaną przestrzeń miejskich placów i ulic określano mianem miasta idealnego. Zamojskie Stare Miasto z pewnością jest jednym z wyjątkowych, unikalnych miejsc w Polsce, które wyróżnia charakterystyczny układ urbanistyczny. Znajduje się tu wiele zabytków, a także zieleni. W mieście tym znajdziecie wiele miejsc, które stworzą wyjątkową scenerię Waszej sesji zdjęciowej.
 

Ciekawe miejsca w Zamościu

Jednym z nich jest kamienica podcieniowa z XVII wieku, czy też dawny arsenał, pochodzący z XVII wieku. Szczególnym powodzeniem wśród Par Młodych cieszy się jeden z najpiękniejszych miejskich placów w Polsce, jakim jest Rynek Wielki, który jest Centralnym punktem Zamościa. Uroku nadają mu renesansowe kamienice, tworzące cięgi spacerowe oraz zwieńczone attykami szczyty domów. W północnej pierzei rynku, mieści się Ratusz, będący architektonicznym symbolem miasta, którego budowę rozpoczęto w 1591 roku.
 

Wśród miejskiej architektury

Jeśli preferujecie bardziej nietypowe zdjęcia, warto udać się w do wschodniej części Starego Miasta, gdzie znajdują się dawne fortyfikacje miejskie, w tym zachowane mury kurtyn oraz bastiony VI i VII z nadszańcami, które w przeszłości chroniły skutecznie miasto przed najeźdźcami. Na południe od Starego Miasta, znajduje się także obiekt związany z forteczną przeszłością Zamościa, którym jest zbudowana w latach 1825-1831, wysunięta przed fosę działobitnia, tzw. rotunda.
 

Sceneria zamkowa

Dla par, pragnących zorganizować sesję w scenerii zamkowej, idealnym miejscem będzie dawny pałac Zamoyskich, powstały w latach 1581-1586. Był on pierwszą, wzniesioną budowlą w mieście. Na skwerze przed pałacem znajduje się także bardzo okazały, odlany ze spiżu konny pomnik Jana Zamoyskiego. W ostatnich czasach, szczególnym zainteresowaniem cieszą się także sesje na basenie, polu golfowym, czy też w zoo. W Zamościu znajduje się ogród zoologiczny, który zajmuje ponad 14 ha zielonej powierzchni w okolicy dworca kolejowego. Znajduje się w nim także niewielka część botaniczna, poświęcona roślinności.
 

W naturalnym krajobrazie

Po zachodniej stronie Starego Miasta mieści się również Park Miejski, zajmujący rozległe tereny. Wyróżniamy tutaj staw, gdzie można pływać łódką, co jest niewątpliwą ozdobą i atrakcją tego miejsca. Także okazałe drzewa i krzewy stworzą wspaniałą scenerię Waszej sesji. W bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta znajdują się także "Małpi Gaj" oraz "Planty", które są głównymi skwerami, położonymi po wschodniej i północnej stronie. Między Starym a Nowym Miastem, usytuowany jest również ogródek jordanowski.
 

A może poza miastem?

W bezpośrednim sąsiedztwie miasta znajdują się rezerwaty "Hubale" i "Wieprzec", natomiast nieco dalej, położony jest Roztoczański Park Narodowy, a bliżej na północ, Skierbieszowski Park Krajobrazowy. Dla zainteresowanych zdjęciami nad wodą, doskonałym miejscem będzie rzeka Łabuńka, która przepływa przez Zamość od południowego wschodu w kierunku północnym oraz płynący od wschodu wzdłuż północnej granicy Czarny Potok.
 

Tereny zielone bardzo atrakcyjne na plener ślubny

Wzdłuż Łubianki przebiegają zielone skwery, na których wyznaczono Bulwary Miast Partnerskich Zamościa. Ostatnio, modne są także sesje przy torach kolejowych, a im bardziej są one zapuszczone, tym lepiej. W Zamościu i okolicach także znajduje się kilka takich plenerów. Najważniejszy jest jednak pomysł i dobry fotograf, który zrobi dobre zdjęcia, nawet w najbardziej nietypowych miejscach. Na sesję plenerową najlepiej jest poświęcić cały dzień, a nawet dwa, aby móc wybrać sobie kilka plenerów. Wystarczy dać tylko upust wyobraźni i poczuć się swobodnie, a fotograf z przyjemnością podchwyci i wykorzysta Wasze pomysły.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top