Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Plenerowa sesja ślubna w Świdnicy

Plenerowa sesja ślubna w Świdnicy
Nierzadko parze młodej sprawia problem wybór fotografa, ale także wybór miejsca na sesję zdjęciową. Obecnie, aby nadążyć za trendami trzeba wykazać się nie tylko kreatywnością, ale także otwartością na różne, często dziwne i zaskakujące pomysły.

W Świdnicy znajduje się wiele miejsc i ciekawych zabytków, które nadadzą Waszym zdjęciom charakteru. Należą do nich między innymi Ratusz, pochodzący XIV wieku, lub też fragmenty murów obronnych z XIV-XV wieku, z których zachowała się Basteja Bramy Strzegomskiej oraz odcinki murów przy kościele św. Barbary. Szczególną scenerię stworzyć mogą także kamienice mieszczańskie z XVI-XIX wieku, spośród których najciekawsze znajdują się przy Rynku. W miejscu tym znajdują się również pochodząca z 1732 roku Fontanna Neptuna, trzy pozostałe studnie-fontanny oraz rzeźby stanowiące wystrój ratusza i kamienic. Atmosfera kameralnego miasteczka, ławeczki w starym stylu oraz kunsztownie zdobione kamieniczki tworzą szczególny urok miasta. W Świdnicy wyróżniamy także Wieżę ciśnień, która została wzniesiona w 1877 roku.
 

Inne wspaniałe plenery

Dla par preferujących sesję zdjęciowa w scenerii zieleni, odpowiednim miejscem będzie Park Centralny, powstały na przełomie XIX i XX wieku. Przepływa przez niego rzeczka Witoszówka, która tworzy dwa zbiorniki, z których jeden można przekroczyć zbudowaną z żelbetonu 26-metrową kładką. Park, w którym znajduje się też fontanna, z pewnością zapewni magiczne tło zdjęć ślubnych. W Świdnicy wyróżniamy trzykondygnacyjny, renesansowy Dwór Kietliczów, pochodzący z początku XVII wieku oraz barokowy dawny pałac opatów lubiąskich z lat 1723-1725. Obiekt posiada wewnętrzny dziedziniec, który ozdobiony jest portalem z wazonami i ślimacznicami. Pary poszukujące bardziej oryginalnych miejsc zainteresować powinien oddział Muzeum Broni i Militariów, gdzie zgromadzono ok.1500 szt. militariów.
 

Wspaniałą sceneria starówki i Stare Miasto

Świdnickie Stare Miasto, należy do najcenniejszych zespołów urbanistycznych tego typu w Polsce i posiada wiele cennych zabytków architektury sakralnej, mieszczańskiej oraz przemysłowej, z racji swego historycznego znaczenia. Urocza świdnicka starówka, będąca dowodem zamożności i bogactwa miasta, a także jego tradycji i historii, zabytkowych kamieniczki, barokowe rzeźby, czy też fortyfikacje średniowieczne, pozostałości twierdzy Fryderyka Wielkiego oraz kazamata wału głównego z Muzeum Broni, z pewnością stwarzają szerokie możliwości na wyjątkową i niepowtarzalną sesję zdjęciową, w tym szczególnym mieście.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top