Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Plenerowa sesja ślubna w Bełchatowie

Plenerowa sesja ślubna w Bełchatowie
Obecnie coraz więcej par rezygnuje z tradycyjnej, studyjnej sesji zdjęciowej. Powodzeniem cieszą się plenerowe sesje zdjęciowe, w scenerii przyrody, która stanowi najpiękniejsze tło fotografii. Dobry profesjonalista stworzy na tym tle wspaniałe zdjęcia.

Jeśli planujecie ślub i wesele w Bełchatowie, warto już wcześniej zaplanować gdzie chcielibyście udać się z Waszych fotografem na sesję plenerową. Zarówno w samym mieście, jak i jego okolicach znajduje się kilka ciekawych miejsc oraz budynków, które mogą stworzyć wspaniałą scenerię na tę okoliczność.
 

Bełchatów na sesję ślubną

Miejscem szczególnie upodobanym i znanym są Święte Ługi, które są terenem torfowym porośniętym bogatą roślinnością. Jest to szczególnie malowniczy obszar, na którym znajduje się wiele jezior porośniętych borami sosnowymi, piaski wydmowe, czy też doły potorfowe wypełnione brunatną wodą. Kolejnym z ciekawych miejsc jest Dworek Olszewskich w Bełchatowie. Jest to kompleks dworsko-parkowy, powstały w XVIII wieku, który reprezentuje styl barokowy. Na uwagę w tym miejscu zasługują zachowane pierwotne elementy dworu, w postaci elementów drzwi i okien z taflami szklanymi, kominka, czy też mozaiki parkietowej. Ponadto, wokół dworu znajdują się resztki parku z XVIII wieku, które po remoncie odzyskały swój dawny blask. Park towarzyszył barokowemu dworowi w XVIII wieku, a w XIX wieku został przekształcony w założenie krajobrazowe. W zachodniej części, przez park przepływa rzeka Rakówka, która płynie wąskim i uregulowanym korytem. Park bogaty jest w stare i zabytkowe lipy, wiązy i klony, a także w nowe drzewa i krzewy. Alejki spacerowe, ławki, oświetlenie oraz stylizowana fontanna ogrodowa umieszczona po zachodniej stronie dworu, z pewnością stworzą niezwykłą scenerię Waszych zdjęć.
 

W okolicy Bełchatowa

Ponadto, możecie udać się także do Łękawy, gdzie znajduje się Zespół pałacowo-parkowy. W centralnej części parku mieści się charakterystyczny pałac o rzucie zbliżonym do kwadratu. Warto pojechać także do wsi, graniczących z Bełchatowem. W Dobrzelowie znajduje się klasycystyczny, murowany dwór pochodzący z I-szej połowy XIX wieku oraz przyległy do niego park, a na terenie Dobiecina, wyróżniamy pozostałości dużego zespołu dworsko – parkowo – gospodarczego, a także pozostałości parku wraz z ozdobną bramą z częściowo zachowanym ogrodzeniem.
 

Na tle zbiornika wodnego

Dla par młodych preferujących zdjęcia na tle wody, odpowiednim miejscem niedaleko Bełchatowa, w rejonie osady Słok będzie powstały w latach siedemdziesiątych XX wieku sztuczny zbiornik retencyjny. Drugi sztuczny zbiornik wodny znajduje się w dolinie Widawki, w odległości około 10 km od Bełchatowa, w sąsiedztwie miejscowości Rząsawa. Obecnie, powodzeniem cieszą się także zdjęcia ślubne w scenerii ruin zamków. W miejscowości Mikorzyce, niedaleko Bełchatowa znajdują się ruiny renesansowego dworu obronnego. Usytuowane są one na wyspie, otoczonej fosą z XVI lub XVII stulecia, przez którą przerzucono drewniany mostek. Pozostałości wschodniego budynku w postaci murów oraz fundamentów, piwnice sklepione kolebkowo, fragmenty fryzów z dachówek, otwory na belki oraz gąszcz zieleni znajdujący się w tym miejscu, nadają całemu terenowi bardzo malowniczego wyglądu.

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top