Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Plenerowa sesja ślubna – jak się przygotować?

Plenerowa sesja ślubna – jak się przygotować?
Plenerowa sesja ślubna to zwykle spore wyzwanie dla fotografa, ale też dla pary młodej. Aby wynik sprostał ich oczekiwaniom, powinni przygotować się na ciężką pracę i danie z siebie wszystkiego. Jak przygotować się do sesji ślubnej w plenerze?

Plenerowa sesja ślubna stała się pewnym standardem. Zdjęcia z kościoła, czy z wesela są ważne, ale nigdy nie będą tak dobre, jak te zrobione podczas sesji, w wyjątkowym miejscu, starannie przygotowane i wykonane. Ostateczny wynik sesji ślubnej nie zależy jednak tylko od fotografa, a przede wszystkim od... pary młodej. Dlatego do sesji warto odpowiednio się przygotować, aby jej wyniki odpowiadały naszym oczekiwaniom.
 

Wyjątkowe zdjęcia powstałe w plenerze

Choć wybór fotografa należy do najważniejszych na weselu, niezwykłe zdjęcia ślubne to przede wszystkim zasługa pary młodej. To nowożeńcy podejmują najważniejsze decyzje, ustalają, gdzie sesja się odbędzie, jak ma wyglądać itp. Choć fotograf ma oczywiście wiele do powiedzenia w tej kwestii, to nie warto całkowicie polegać na jego pomysłach. Jeśli chcemy, aby sesja ślubna była wyjątkowa, powinniśmy oddać w niej siebie, a nie da się tego osiągnąć bez głębokiego zaangażowania w pracę fotografa. O czym powinna pomyśleć para młoda, przygotowując się do sesji ślubnej?
 

Wybór miejsca plenerowej sesji ślubnej

Choć wybrany fotograf na pewno będzie w stanie polecić co najmniej kilka ciekawych miejsc w waszej okolicy, postarajcie sami rozejrzeć się za takim, które będzie wam odpowiadać. Nie koniecznie trzeba iść utartą ścieżką i wybierać sesję w parku, ogrodzie, czy na okolicznym zamku. Coraz bardziej popularne stają się sesje w nietypowych miejscach, jak w wesołym miasteczku, starej opuszczonej kamienicy, czy fabryce. Można także zaplanować sesję jeszcze bardziej spersonalizowaną np. zrobić zdjęcia w miejscu pracy jednego z was, czy w miejscu gdzie się poznaliście, jeśli się do tego nadaje.
 

Górska tematyka

Były pary, które dla zorganizowania sesji ślubnej wyjeżdżały w góry, nad Morskie Oko lub na Kasprowy Wierch albo nad morze, by zrobić zdjęcia na plaży. Dlatego poważnie trzeba się nad tym zastanowić. Oprócz miejsca, tym co może dodać bardziej intymnego charakteru naszej sesji, są pewne gadżety, które możemy pokazać na zdjęciach. Może to być miś dany w prezencie dawno temu, albo chustka kupiona na pierwszych wspólnych wakacjach. Oprócz własnych gadżetów można poprosić fotografa o dostarczenie tych standardowych np. balonów, wstęg z napisem LOVE itp. Można też samemu znaleźć takie przedmioty np. w Internecie.

 


Sesja ślubna – w dzień ślubu czy osobno?

Dawniej standardową procedurą podczas wesela, było znikanie pary młodej na około godzinę lub dwie, aby zrobić kilka zdjęć. Obecnie raczej nie praktykuje się takich sesji, te współczesne są znacznie bardziej pracochłonne i wymagają spędzenia na nich więcej czasu, często także dalekiego dojazdu. Z tego właśnie powodu, sesja ślubna w dniu wesela jest bardzo zły pomysłem. Nawet jeśli zaplanujemy ją jeszcze przed początkiem ślubu i wesela, prawdopodobnie zdjęcia nie będą zbyt dobre, para młoda jest wtedy zbyt zestresowana samym ślubem, a także tym, aby nie zabrudzić ślubnych kreacji.
 

Inny dzień niż ślub

Zdjęcia w pośpiechu i stresie nigdy nie są dobre, dlatego jeśli zależy nam na odpowiedniej pamiątce, lepiej zrezygnować z oszczędności w tym zakresie i zamówić sesję ślubną w innym dniu. Choć wiąże się to z wyższym honorarium fotografa oraz ponownym zapłaceniem za usługi fryzjera i makijażystki, to warto wydać te dodatkowe pieniądze. Organizacja pleneru w wolnym dniu to mniej stresu i lepsze samopoczucie, co daje lepsze zdjęcia.


 


Dzień sesji plenerowej

Na plener powinniśmy umawiać się z zastrzeżeniem, że data może się zmienić, jeśli pogoda nie dopisze. W końcu to jeden z najważniejszych czynników udanej sesji na dworze. Na dzień przed sesją warto sprawdzić dokładny dojazd do miejsca pleneru oraz ile on zajmuje, tak, aby się nie spóźnić i nie marnować czasu fotografa. Powinniśmy też zabrać wszystkie przygotowane gadżety, aby sesja ułożyła się wg naszego planu. Przed wyjazdem w plener powinniśmy zjeść lekki posiłek, aby nie czuć głodu, ale także, żeby nie być zbyt ociężałym.
 

Trzeba przygotować się na kilka godzin

Ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, dlatego podczas pakowania nie powinniśmy zapomnieć o wodzie, można też zapakować małe przekąski oraz ciepłe ubrania, jeśli temperatura nie jest zbyt wysoka. Mimo wcześniejszej interwencji fryzjera i makijażystki nie powinniśmy zapomnieć o podstawowych kosmetykach jak pudrze, który w odpowiednim momencie pomoże nie tylko pannie młodej, ale też panu młodemu. Jednak najważniejszym elementem sesji, który powinniśmy z sobą zabrać jest... dobre samopoczucie. To w końcu jedyna taka sesja w życiu, dlatego powinniśmy się dobrze na niej bawić. Wtedy nie tylko unikniemy nerwów, związanych z pstrykającym aparatem, ale także zdjęcia będą znacznie lepsze.

Jak wygląda sesja ślubna za kulisami?

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top