Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Plenerowa harce bez zbędnej presji

Plenerowa harce bez zbędnej presji
Do zdjęć ślubnych powracamy częściej niżeli do innych pamiątek. Taki dzień zdarza się teoretycznie tylko raz w życiu. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań aby fotograf dokumentujący to wydarzenie znał się na swoim fachu. Stawką tej gry są przecież zdjęcia, które po latach pozwolą nam przypomnieć sobie te piękne momenty.

Jeżeli wybór fotografa już zapadnie, to powinniśmy pomyśleć czy decydujemy się na sesję plenerową. Jeżeli tak, to istotnym jest w jakim terminie będzie ona miała miejsce. Plenerowe ujęcia nie powinny mieć miejsca w dniu ślubu. W czasie zdjęć w takich okolicznościach jesteśmy spięci, bowiem myślimy nad tym, aby nie ubrudzić, nie zniszczyć, czy nawet nie wygnieść naszych ślubnych kreacji.


Niefortunne terminy

Plenery odbywające się w tym niefortunnym terminie są na ogół przeprowadzone w pośpiechu, co ogranicza nasze pole manewru, a także wprowadza pewnego rodzaju presję. Musimy przecież czym prędzej powrócić do domu weselnego, by towarzyszyć gościom w biesiadzie. Jedynym więc komfortowym i rozsądnym rozwiązaniem jest urządzenie sesji w kolejnych dniach po ślubie i weselu. Możemy wtedy puścić wodze swojej wyobraźni i oddać się w wir szalonych zdjęć plenerowych. Nie martwiąc się o stroje ślubne, możemy wskoczyć do stogu siana, udać się na przejażdżkę rowerem, bądź powiosłować w łódce, co uwieczni w swoim obiektywie fotograf. Będziemy wtedy rozluźnieni, a to bardzo istotne w czasie sesji plenerowej.


Spokój ma wpływ na efekt

Brak presji czasu pozwoli nam także udać się nie w jedno, a w kilka miejsc. Wtedy album ślubny będzie zdecydowanie bardziej urozmaicony. Za tło naszych fotografii możemy obrać sobie dowolną przestrzeń. Niektórzy wybiorą wiejską stodołę inni nieco przyniszczony budynek w centrum miasta, a jeszcze inni udadzą się w gąszcz lasu, by tam szukać urokliwych zakątków dla wykonania kilku fotografii ślubnych.


Interesujące zakątki Węgorzyna

W Węgorzynie nie brak interesujących miejsc do wykonania kilku plenerowych ujęć. Tłem ślubnych zdjęć może stać się XV-wieczny kościół Wniebowzięcia NMP. Miejscowy rynek wraz z zabytkowym ratuszem także stanowi bardzo intrygującą przestrzeń dla plenerowych zdjęć. Warto też pofatygować się na średniowieczne grodzisko z XII wieku, gdzie można poczuć klimat epoki, w których żyli nasi przodkowie. Jeśli chodzi o walory naturalne okolicy, to z pewnością na uwagę zasługuje jezioro Węgorzyno.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top